Domov Novinky Nokia sa teší na návrat k smartfónom v roku 2017

Nokia sa teší na návrat k smartfónom v roku 2017

Zdielať

Odkedy Microsoft zakúpil mobilnú divíziu fínskej Nokie, začala táto spoločnosť pomaly, ale isto upadať. Z pekných smartfónov Lumia s excelentnými fotoaparátmi sa stali priam až podpriemerné zariadenia a zmena v blízkej budúcnosti pravdepodobne nenastane.

nokia lumia 930 06

Ale keďže podľa pôvodnej zmluvy mala Nokia zákaz vyrábať smartfóny len do určitej doby, po jej skončení sa na trhu môže objaviť mobil s logom opäť. Nokia teraz prehlásila, že v roku 2017 sa vráti k smartfónom, rozšíri svoje pôsobenie na trhu s virtuálnou realitou.

Okrem toho sa zapojí aj do tzv. digitálneho zdravia a rozšíri patentové licencie týkajúce sa mobilnej, automobilovej a spotrebiteľskej elektroniky. Čo sa ale smartfónov týka, nedostali sme zatiaľ žiadne iné informácie a otázok je veľa. Bude zariadenie len jedno? Bude ich viac?

Pôjde len o vlajkové lode, alebo aj zariadenia strednej triedy? Bude predstavené na CES, alebo MWC, či niekedy úplne inokedy? Odpovede na niektoré z otázok snáď budeme vedieť už čoskoro, momentálne môžeme jedine špekulovať o tom, čo sa stane s modelom D1C, ktorý sa objavil vo viacerých testoch.

Zdroj: Nokia

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno