Domov Novinky Nokia predstavila smartfóny Nokia X, Nokia X+ a Nokia XL

Nokia predstavila smartfóny Nokia X, Nokia X+ a Nokia XL

Zdielať

Nokia X+Nokia oznámila smartfóny, ktoré dokážu nainštalovať Android aplikácie. Smartfóny sú založené na systéme Android, ale s vlastným prostredím s názvom Nokia X software platform.

Nokia X, X+ a XL sú poháňané dvojjadrovým procesorom Qualcomm Snapdragon S4 (MSM8225), ktorý je taktovaný na 1 GHz spolu s 512 MB RAM a 4 GB ROM. Našťastie je možné vnútornú pamäť rozšíriť pomocou microSD kartiet do 32 GB. Nokia X a X+ sú vybavené 4 palcovým IPS LCD displejom s rozlíšením 800×480 pixelov s hustotou pixelov 233 ppi. Avšak, Nokia X+ a XL majú väčšiu RAM a to 768 MB. Smartfóny Nokia sú vyrobené z plastu.

Na zadnej strane Nokia X a X+ je 3 MPx fotoaparát s pevným zaostrením a oba smartfóny majú hmotnosť 129 gramov a batériu s kapacitou 1500 mAh. Tá ponúkne až 10,5 hodinovú výdrž na 3G hovoru a maximálny pohotovostný čas 17 dní. Oba smartfóny sú tiež schopné maximálneho prehrávania hudby až 26 hodín a pri prehrávaní videa 8,4 hodiny.

Nokia X a X+

Nokia XL má na zadnej strane 5 MPx fotoaparát s LED bleskom. Na prednej strane je 2 MPx fotoaparát ideálny pre videohovory. Nokia XL je poháňaná dvojjadrovým procesorom Snapdragon S4, taktovaným na 1 GHz s 768 MB RAM a 4 GB vnútornej pamäte, ktorá je rozšíriteľná pomocou microSD (až 32 GB). Používatelia môžu tiež získať 10 GB úložiska zdarma na OneDrive cloud služby pre ukladanie svojich súborov on-line.

Nokia XL

Nokia X obsahuje aj Nokia Glance. Prejdením vpravo sa ukáže zoznam nainštalovaných aplikácií. Je možné si usporiadať dlaždice podobne ako na smartfónoch s Windows Phone 8. Taktiež je možné meniť veľkosť. Nie je prekvapením, že smartfón nemá Google Play Services nainštalovanú, takže Play Store nie je k dispozícii na Nokia X alebo Nokia X+. Avšak, Stephen Elop zdôraznil, že používatelia môžu využívať obchod Nokia pre Android aplikácie, rovnako ako populárne Yandex obchod.

Ako sa Vám páčia smartfóny od spoločnosti Nokia?

Zdroj: GSMarena

Zdielať
Predchádzajúci článokHuawei predstavil najtenší 7 palcový tablet
Nasledujúci článokQualcomm oznamuje Snapdragon 801, 610 a 615
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno