Domov Novinky Nokia Normandy je údajný smartfón s Androidom

Nokia Normandy je údajný smartfón s Androidom

Zdielať

Android NokiaNokia vyrába svoj vlastný smartfón so systémom Android. Niekoľko zdrojov bolo oboznámených s plánmi spoločnosti. Kódové označenie je Normandy. Ide o návrh na ďalší smartfón v strednej triede od fínskeho výrobcu. Fotografia smartfónu bola  zverejnená v novembri prostredníctvom twitter účtu @evleaks.

Ide o zariadenie v štýle Lumia bez zjavných kapacitných tlačidiel pre navigáciu. To, že Nokia tajne testovala smartfón s Androidom sme už písali. Teraz je otázne, či Nokia uvoľní smartfón pred dokončením transakcie Microsoftu, alebo či Microsoft bude pokračovať s plánmi na zariadeniach. Je možné, že sa Microsoft po odkúpení Nokie rázne postaví proti smartfónu s Androidom. 

Viacero zdrojov The Verge odhalilo, že Normandia je údajne navrhnutá ako ekvivalent k smartfónom Asha. Zasadila by sa tak do nižšej triedy zariadení s prístupom k viac tradičným smartfónom aplikácií. Zamestnanci Nokie pracujúci na Normandii boli informovaní, že zariadenie je naplánované na rok 2014.

Zdroj: The Verge

Zdielať
Predchádzajúci článokPrichádza nový 64-bitový Qualcomm Snapdragon 410
Nasledujúci článokMSI predstavuje R9 270X Gaming 4G
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno