Domov Novinky Nokia neplánuje výrabať smartfóny, v roku 2016 sa to ale zmení

Nokia neplánuje výrabať smartfóny, v roku 2016 sa to ale zmení

Zdielať

Pozitívne správy pre fanúšikov zariadení s odznakom fínskej firmy dostali konečné stop. Po špekuláciách prebiehajúcich hlavne v čínskych médiách o výrobe nových smartfónov sa samotná Nokia vyjadrila v neprospech ich pravdivosti na svojej web stránke. Opakuje, že nemá v súčasnej dobe v pláne vyrábať či predávať smartfóny. 

New-Nokia-Smartphone-Lumia-920

Ich akvizícia Alcatel-Lucentu za 16,6 miliárd dolárov taktiež naznačuje zameranie firmy na iný sektor ako spotrebná elektronika. V balíčku tohto obchodu sú aj svetoznáme Bell Laboratories ako aj množstvo patentov, ktoré môže táto renomovaná firma podľa vlastných slov využiť na urýchlenie rozvoja v oblasti 5G, ako aj senzorov a zobrazovania. Spoločný biznis bude vystupovať pod menom Nokia, no samotné laboratória si ponechajú názov Alcatel-Lucent.

Nadšencom ostáva počkať do konca roka 2016, kedy končí držanie licencie na smartfóny Microsoftom a ako sa vyjadril sám riaditeľ čínskej divízie, začnú linky produkovať smartfóny s týmto legendárnym logom. Čo si určite vyžiada rozporuplné reakcie je ale očakávaný návrat na Android platformu, s ktorou už firma mala čiastočné úspechy v minulosti (Here maps, Z launcher). Dovtedy ostáva dúfať vo výrobu mobilov Foxconn-om (ako tablet N1), ktorý je Nokiou uznaný za vlastný produkt, no na jeho výrobe sa samotná korporácia nepodieľa.

Zdroj: engadget, reuters

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno