Domov Novinky Nokia chystá opäť smarfón s Androidom

Nokia chystá opäť smarfón s Androidom

Zdielať

Nokia_zavod_komaromMicrosoft kúpil mobilnú divíziu Nokie len tento rok v apríli za cenu necelých6 miliárd dolárov. V dohode medzi Nokiou a Microsoftom bolo mimo iného klauzula, ktorá Microsoft oprávňuje používať značku Nokia 18 mesiacov pre telefóny Lumia, pre hlúpe telefóny bez operačného systému dokonca 10 rokov od uzavretia zmluvy.

Zdá sa však,  že všetko bude úplne ináč. Microsoft už od používania fínskeho brandu u svojich smartphonov upúšťa, je to vidno aj nových pripravovaných modeloch. Ďalej sa objavujú špekulácie, že od roku 2016 bude Nokia chytré telefóny opäť vyrábať, čo nepriamo naznačili aj manažéri Nokie v konferenčnom hovore pri oznamovanie finančných výsledkov spoločnosti za posledný štvrťrok. Prekvapením však bude, že za údajným vývojom stojí team, ktorý navrhol Nokiu N9 s Meego.

https://twitter.com/NokiaUS/status/528238476743831552

Telefón má mať hardvér na úrovni TOP smartfónov, čo by bolo vzhľadom na dlhodobú politiku Nokie prekvapením. Stačí keď si spomenieme na niekdajšie vlajkové lode N90 a N90 Mini, ktoré nemali vôbec najvýkonnejší hardvér, ktorý už bol k dispozícií. Ďalšou možnosťou bude, že Nokia poslúži len ako výrobca (ODM – original desing manufacturer) a telefóny by predávala iná značka. Reálne sa nám však nechce veriť v reštart Nokie a ešte úspešný, predsa len Android výrobcov je veľa a už aj Samsung stráca podiel z trhu.

Zdroj: twitter Nokia, blog.nokia

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno