Domov Novinky Nokia a jej tajné testy Androidu

Nokia a jej tajné testy Androidu

Zdielať

android-nokia920Asi každý, kto mal Nokiu si prial, aby začali vyrábať smartfóny s operačným systémom Android. Po tom, čo Microsoft oznámil, že kúpil Nokiu, vyšli na povrch zaujímavé informácie.

Článok, ktorý publikoval denník The New York Times spomína, že Nokia skúšala Android na svojich Lumia smartfónoch.  Nokia údajne mala v pláne rozšíriť portfólio v roku 2014 o zariadenia s OS Android. Či je to pravda, alebo nie už sa nedozvieme, keďže nedávno Microsoft oznámil odkúpenie Nokie za 7,2 miliardy dolárov. Ďalšie zdroje však naďalej tvrdia, že pri akvizícii Nokie Microsoft nebral do úvahy spomenutý tím, ktorý pracuje na integrácii Androidu do ich produktov. Predpokladá sa, že po dokončení predaja spoločnosti Nokia, Microsoft rozšírenie portfólia o Android zariadenia okamžite zruší. Nokia čelí kritike, že urobili zlé rozhodnutie pri voľbe medzi Windows Phone a Androidom pred niekoľkými rokmi. Podiel na trhu spoločnosti Nokia  so smartfónmi klesol na 3 percentá v prvom polroku 2013, z 32,8 percenta v roku 2010. Súčasný stav projektu Nokia Android je nejasný, ale ako sme Vás informovali bola založená nová firma z názvom NEWKIA, ktorá chce vyrábať Lumia smartfóny s Androidom.

Čo myslite? Zachránilo by Nokiu keby neprešla na Windows Phone ale na Android?

Zdroj: Bits.blogs.nytimes.com

Zdielať
Predchádzajúci článokMiniatúrne jadro Quark od Intelu
Nasledujúci článokAMD predstavuje nový procesor pre tablety a notebooky
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno