Domov Novinky Nokia 130 je lacný mobil, stojí 19 eur

Nokia 130 je lacný mobil, stojí 19 eur

Zdielať

Nokia 130 01Hoci sú vo svete najrozšírenejšie smartfóny, nájdu sa medzi ľuďmi aj klasické mobilné telefóny. Doménou týchto mobilov je dlhá výdrž na batériu, či kompaktné rozmery a nízka cena. Hoci už Nokia patrí pod Microsoft, ktorý sa snaží sústrediť na smartfóny a na operačný systém Windows Phone, došlo k predstaveniu lacného mobilu. Jeho cena je stanovená na 19 eur.

Telefón má 1,8 palcový displej s rozlíšením 160×128 pixelov. Je tu slot na pamäťové karty (do 32 GB), kde možno uložiť hudbu vo formátoch MP3, AAC a WAV. K dispozícii je tiež vstavané FM rádio a nechýba podpora pre videá vo formátoch MP4, AVI a 3GP. Prenos súborov je možný bezdrôtovo cez Bluetooth 3.0, alebo cez kábel pomocou portu microUSB. Hoci Nokia 130 neobsahuje fotoaparát, je tu prisvetľovacia dióda, ktorá môže poslúžiť ako náhrada baterky.

Nokia 130 02

Bez nabíjačky by ste sa mali zaobísť až 36 dní, ak je telefón v pohotovostnom režime, prípadne 46 hodín počúvania hudby, 16 hodín prehrávania videa alebo 13 hodín hovoru. Udávaná kapacita batérie je 1020 mAh, mobil bude dostupný vo verzii Single SIM aj Dual SIM. Hmotnosť zariadenia je 69 gramov, rozmery sú 106×45,5×13,9 mm. K dispozícii bude v červenej, bielej a čiernej farbe. Najväčším ťahákom telefónu sa však najskôr stane cena, ktorá bola predbežne určená na 19 eur. Do predaja sa dostane ešte v tomto štvrťroku, najneskôr koncom septembra.

Zdroj: Conversations.nokia.com

2 komentárov

  1. Kalendář – základní s možností nastavit narozeniny a různé události k různým dnům.
    Reproduktor – celkem hlasitý, super na vyzvánění pro starší lidi, bohužel ale kvalita zvuku zní příliš plechově a celkově je repráček podprůměrný.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno