Domov Novinky NIKON uvádza dva nové objektívy

NIKON uvádza dva nové objektívy

Zdielať

Nikon_nove_objektivySpoločnosť Nikon uvádza na trh objektív AF-S DX Nikkor 18–55 mm f/3,5–5,6G VR II, neuveriteľne prenosný objektív so zoomom, ktorý je predstavený spoločne s novou jednookou digitálnou zrkadlovkou pre začiatočníkov Nikon D3300. Taktiež uvádza aj  AF-S Nikkor 35 mm f/1,8G.

Objektív Nikkor 18–55 mm VR II, ktorý je ultraľahkou verziou jedného z najobľúbenejších „cestovných“ objektívov spoločnosti Nikon, predstavuje vynikajúci prvý objektív, ktorý umožňuje zachytávať každodenné životné okamihy.   hmotnosťou iba 195 g a mechanizmom teleskopického tubusu objektívu ide o objektív, ktorý je malý veľkosťou, ale poskytuje veľké pohodlie. 3× zoom pokrýva obľúbený rozsah ohniskovej vzdialenosti 18 – 55 mm, ktorý je ideálny pre rôzne situácie: optická konštrukcia umožňuje zachytávať ostré fotografie a videosekvencie v rozlíšení HD s vysokým kontrastom a systém stabilizácie obrazu od spoločnosti Nikon zabezpečuje čistejšie snímky než kedykoľvek predtým.

Stabilizácia obrazu

Aj napriek kompaktnej veľkosti je tento objektív vybavený systémom stabilizácie obrazu umožňujúcim snímanie čistých fotografií bez rozmazania, nech už fotografujete širokouhlý skupinový portrét v slabých svetelných podmienkach, alebo používate zoom na zachytenie vzdialených objektov. Technológia VR spoločnosti Nikon je navrhnutá tak, aby umožnila stabilnejšie fotografovanie z ruky. Umožňuje snímať fotografie s až o štyri stupne kratším časom uzávierky bez rozmazania spôsobeného chvením fotoaparátu, ktoré môže snímku znehodnotiť. Snímanie za slabých svetelných podmienok často znamená, že fotoaparát používa dlhší čas uzávierky, vďaka technológii VR však môžete získať ostré fotografie aj bez použitia statívu alebo blesku. Môžete tiež zachytiť ostrejšie fotografie pri snímaní vzdialených objektov alebo pri fotografovaní extrémne detailných snímok.

AFS_DX_18_55_VR2

Extrémne prenosný

Pri hmotnosti iba 195 g ide skutočne o objektív, ktorý môžete nosiť všade – jeho hmotnosť si takmer nevšimnete. Objektív je po vysunutí dlhý len 76 mm a je vybavený mechanizmom teleskopického tubusu objektívu, ktorý ho umožňuje zasunúť na dĺžku iba 59,5 mm. Tento kompaktný, ľahký a všestranný objektív predstavuje vynikajúcu voľbu pre všetky príležitosti pre začínajúcich fotografov používajúcich jednookú digitálnu zrkadlovku.

Ďalším predstaveným je  objektív AF-S Nikkor 35 mm f/1,8G.

AFS_35_1.8G

Vďaka vysokej svetelnosti objektívu a optike navrhnutej pre digitálne jednooké zrkadlovky s vysokým rozlíšením umožňuje tento nový 35-mm objektív zachytávať pôsobivé fotografie s úžasnou čistotou a kontrastom. Tento objektív je ideálny na street fotografovanie a fotografovanie krajiny, prírody a mestských pohľadov. Stredne širokouhlý objektív umožňuje použiť nadčasový prístup ku kompozícii objektov a umožňuje zachytávať kontext v pozadí bez straty blízkosti k objektu. Objektív Nikkor 35 mm f/1,8G je ľahší, kompaktnejší  cenovo dostupnejší, než jeho profesionálna verzia, a isto sa rýchlo stane obľúbeným objektívom nadšených fotografov, ktorí chcú pracovať s klasickou ohniskovou vzdialenosťou 35 mm.

Klasická estetika a klasická ohnisková vzdialenosť

Nový objektív Nikkor 35 mm f/1,8 umožňuje nádherne zachytiť akékoľvek prostredie alebo objekt, od rušnej ulice po portréty z miest a od krajiniek za denného svetla po nočné pohľady na mesto. Ohnisková vzdialenosť 35 mm vždy zastávala významné miesto vo fotografovaní pre spôsob, akým umožňuje vytvoriť kompozíciu. Pre fotografov, ktorí chcú zachytiť energiu a rytmus ulíc, predstavuje stredne široké zorné pole emocionálne pútavú perspektívu, ktorá umožňuje uviesť diváka priamo do stredu akcie. A fotografi, ktorí chcú vyjadriť vzťah medzi objektom a jeho prostredím, môžu snímať z veľkej blízkosti a zároveň zahrnúť do fotografie pozadie rozširujúci kontext. Vďaka svojej rýchlosti, všestrannosti, nečakanej prenosnosti, vynikajúcej optickej konštrukcii a nízkej hmotnosti je isté, že tento objektív Nikkor nebudete chcieť nechať doma.

Zdroj : Tlačová správa Nikon

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno