Domov Novinky Nikon ukázal fotoaparát D5 a rádiový blesk

Nikon ukázal fotoaparát D5 a rádiový blesk

Zdielať

Spoločnosť Nikon odhalila nový fotoaparát D5 – digitálnu jednookú zrkadlovku formátu FX, ktorá poskytuje profesionálom a nadšencom prístup k neuveriteľnému výkonu a presnosti. Fotoaparát D5 je pripravený vyrovnať sa s ambíciami prostredníctvom fenomenálnych snímok. Vo fotoaparáte je implementovaný 153-bodový systém automatického zaostrovania novej generácie s 99 krížovými snímačmi. Funkcia D-Movie dovoľuje zaznamenať videosekvencie s rozlíšením 4K UHD. Fotoaparát ponúka automatické zaostrovanie až -4EV, čo umožňuje vynikajúci výkon aj pri slabom osvetlení.
D5_14_24_fronttop
Objekty na okrajoch je možné jednoducho priblížiť a vidieť pekne ostré aj po priblížení. Vďaka zaostrovaniu AF ASIC je tomuto systému vyhradený maximálny výpočtový výkon. Rozlíšenie fotoaparáta je pomerne vysoké, až 20,8 Mpix, ponúka ho CMOS snímač formátu FX a 180 000 pixelový snímač merania RGB. Stupňovanie odtieňov je bohatšie a presnejšie. Nový systém spracovania obrazu EXPEED 5 zaručuje kvalitu snímok.
D500_16_80E_front34l
Fotoaparát ponúka možnosť nahrávania videosekvencií s rozsahom 12 snímok za sekundu so sledovaním automatickej expozície s automatickým zaostrovaním a sledovaním objektu. Do vyrovnávacej pamäte môžete uložiť až 200 RAW snímok. Snímanie videa v 4K ponúka v 30/25/24 fps. Video s rozlíšením Full HD je možné snímať v 60 fps. Rýchly prístup k fotografiám je možné dosiahnuť aj za pomoci využitia USB 3.0 portu.
SB5000_front34r
Okrem fotoaparátu Nikon ukázal aj blesk SB-5000. Ide o agilný blesk od Nikonu, ktorý zahŕňa rádiové riadenie. Je aj prvou jednotkou na svete so zabudovaným chladiacim systémom. SB-5000 je konštruovaný, aby prekonával náročné snímacie situácie. Bezdrôtové ovládanie rádiom odstraňuje potrebu priamej viditeľnosti medzi hlavnou a vedľajšou jednotkou a zvyšuje spoľahlivosť. Nový chladiaci systém umožňuje viac ako 100 rýchlych záberov s bleskom pracujúcim na plný výkon. Blesk ponúka bezkonkurenčný osvetľovací výkon v teréne, i v štúdiu. Blesk je možné spúšťať programom Camera Control Pro 2, keď je jednotka nasadená na tele fotoaparátu. Blesk SB-5000 ponúka smerné číslo 34,5 a široký rozsah zoomu formátu FX 24 – 200mm. Telo blesku váži iba 420 gramov. Hlava blesku sa vyklápa nadol o 7°, alebo nahor o 90° a otáča sa vodorovne do 180°.

Zdroj: TS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno