Domov Novinky Nikon predstavuje objektív pre profi fotografov športu a prírody

Nikon predstavuje objektív pre profi fotografov športu a prírody

Zdielať

Spoločnosť Nikon predstavuje AF-S Nikkor 180–400mm f/4E TC1,4 FL ED VR, teleobjektív, ktorý sa pýši vstavaným 1,4-násobným telekonvertorom. S konštantne ostrým a stabilným obrazom, tento zoom objektív dosahuje ohniskovú vzdialenosť až 560 mm v okamihu, keď to akcia vyžaduje.

Od štadióna po úbočia hôr, s objektívom má používateľ v teréne k dispozícii všetky vymoženosti. Pevná, dômyselne umiestnená páčka telekonvertora umožňuje jeho jednoduché a komfortné použitie. Fotograf môže rozšíriť rozsah ohniskových vzdialeností 180–400 mm (f/4) až na 560 mm (f/5,6) bez zmeny držania fotoaparátu alebo oddialenia oka od hľadáčika. Pokročilá optická konštrukcia zabezpečuje, že fotografi môžu zväčšiť dosah objektívu bez kompromisov v ostrosti.

Stabilizácia obrazu (VR) od spoločnosti Nikon má účinnosť štyroch expozičných stupňov (EV), dokonca aj pri aktivovanom telekonvertore. Režim Sport VR sleduje rýchlo sa pohybujúce objekty a pokročilý systém automatického zaostrovania zaručuje špičkovú presnosť zachytenia objektu. Ergonomickým vylepšením je zámena pozícií prstencov zoomu a zaostrovania oproti štandardnej polohe pre lepšie vyváženie objektívu a fluoritový prvok, ktorý pomáha zachovať jeho nízku hmotnosť.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno