Domov Novinky Nikon predstavil nový fotoaparát Nikon 1 S2

Nikon predstavil nový fotoaparát Nikon 1 S2

Zdielať

Nikon-1-s2-2Spoločnosť Nikon rozšírila svoj rad rýchlych a prenosných systémových fotoaparátov Nikon 1 o fotoaparát Nikon 1 S2 s fantastickým vzhľadom. Tento brilantne odvážny fotoaparát vybavený všetkým potrebným na zachytenie čara akciou nabitých okamihov sa jednoducho ovláda a dobre vyzerá.

Bleskurýchly vylepšený systém hybridného automatického zaostrovania od spoločnosti Nikon jednoducho zaostrí aj na objekty s tým najrýchlejším pohybom a najvyššie frekvencie sériového snímania na svete1 vám poskytujú možnosť načasovať zachytenie akcie v zlomku sekundy rýchlejšie, než dokážete jej priebeh zaznamenať očami. Svetoznámy systém spracovania obrazu EXPEED od spoločnosti Nikon, 14,2 MPx snímač CMOS a široký rozsah citlivosti na svetlo ISO 200 – 12 800 zaručujú, že sa čaro každého okamihu zachytí s ohromujúcimi detailmi. Nová funkcia kreatívnej palety od spoločnosti Nikon ponúka vytvorenie okamžitého umeleckého diela pomocou škály filtrov štúdiovej kvality, ktoré ozdobia každú snímku.

Nikon-1-s2-4

S fotoaparátom Nikon 1 S2 je snímka najdôležitejšia. Od jasného slnečného svetla až po atmosférické nočné krajiny veľký 14,2-megapixelový snímač CMOS fotoaparátu vám poskytuje slobodu zachytiť fotografie s nádhernými detailmi a HD videosekvencie kedykoľvek a kdekoľvek. Rýchly snímač formátu CX je navrhnutý bez optického antialiasingového filtra, ponúka široký rozsah citlivosti ISO 200 – 12 800 a maximálne využíva každý megapixel, aby zachytil snímky s bohatými detailmi aj vtedy, keď snímate pri slabom osvetlení. Môžete orezávať fotografie a nestratiť žiadne detaily a videosekvencie sú ostré a jasné. Nikon 1 S2 má dostatočnú zásobu výkonu.

Nikon-1-s2-3

Snímajte rýchlejšie, ako ste mohli doteraz, a rozlúčte sa s rozmazanými snímkami. Fotoaparát Nikon 1 S2 bol vytvorený, aby zachytával momenty, ktoré sa objavia a zmiznú v jedinom okamihu, a zaostrí na akciu s neuveriteľnou rýchlosťou a presnosťou. Fotoaparát je rýchlejší ako digitálna jednooká zrkadlovka a ponúka bleskové frekvencie sériového snímania. Dokáže zhotoviť desať snímok vo formáte RAW frekvenciou až 20 snímok za sekundu s kontinuálnym automatickým zaostrovaním a až 60 snímok za sekundu so zaostrením pevne nastaveným pri prvej snímke. Každý z týchto zázrakov, ktorý sa odohrá v zlomku sekundy, sa zachytí s dokonalou presnosťou vďaka systému hybridného automatického zaostrovania fotoaparátu Nikon 1, ktorý využíva 135 bodov automatického zaostrovania na rýchle zachytenie objektu.

 

Nikon-1-S2-5

Fotoaparát Nikon 1 S2 je skutočným pánom okamihu. Ovláda sa natoľko jednoducho, že už nikdy nezmeškáte záber, pretože sa zdržiavate ovládaním fotoaparátu. Je navrhnutý tak, aby zaručil, že strávite viac času tvorbou. Vďaka svojej pokročilej technológii, ktorá robí všetku ťažkú prácu za vás, ponúka snímanie skutočne bez námahy. Bez ohľadu na to, či chcete snímať „od boku“ a v pohybe, alebo chcete stráviť viac času komponovaním dokonalého portrétu, veľký 7,5-centimetrový (3,0-palcový) monitor LCD so 460 000 bodmi zaručuje jednoduchú kompozíciu a zobrazenie. Tlačidlo F teraz poskytuje okamžitý prístup k ponuke funkcií, ktorá vám umožní veľmi rýchlo upraviť nastavenia snímania alebo prehrávania, a pozoruhodne jednoduché ponuky so zrozumiteľnými ikonami a dobre umiestnené tlačidlá zjednodušujú rýchlu zmenu režimov, úpravu hlavných nastavení alebo používanie efektov.

Nikon-1-s2

Originálne inovácie fotoaparátov Nikon 1 ponúkajú rýchle a jednoduché spôsoby na získanie najlepšej snímky alebo na zmenenie obyčajných vecí na výnimočné celkom bez námahy. Uznávaný režim zachytenia najlepšieho momentu teraz zahŕňa novú funkciu aktívneho výberu od spoločnosti Nikon, ktorá zaznamená až desať záberov s plným rozlíšením za menej ako sekundu a umožňuje vám vybrať snímku, ktorú si chcete nechať. Celkom nová funkcia kreatívnej palety, ktorá je k dispozícii v kreatívnom režime fotoaparátu, umožňuje neuveriteľne jednoducho aplikovať umelecké filtre štúdiovej kvality na fotografie pred snímaním. Funkcia kreatívnej palety pri prechádzaní rôznymi efektmi upravuje jas, sýtosť a vyváženie bielej farby. Stačí, aby ste iba otáčali multifunkčný volič. Obraz na displeji sa bude meniť, aby ste videli, čo zachytíte v okamihu, keď snímku zaznamenáte. Fotoaparát Nikon 1 S2 bude dostupný za odporúčanú maloobchodnú cenu 429 eur (s objektívom 1 Nikkor 11 – 27,5 mm).

Zdroj: Tlačová správa Nikon

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno