Domov Novinky Nikon predstavil ľahký objektív AF-S NIKKOR 400mm

Nikon predstavil ľahký objektív AF-S NIKKOR 400mm

Zdielať

AFS_400E_FL_ED_VR_aSpoločnosť Nikon predstavila nový svetelný superteleobjektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou – ľahký objektív AF-S NIKKOR 400mm f/2,8E FL ED VR. Tento super teleobjektív formátu FX je vytvorený na dosiahnutie presnosti pri akejkoľvek rýchlosti a je ideálny pre profesionálnych športových a novinárskych fotografov, ktorí vyžadujú maximálny výkon. 

Objektív NIKKOR s ohniskovou vzdialenosťou 400 mm a svetelnosťou f/2,8 poskytuje výnimočnú kvalitu snímok a dokáže sledovať rýchlu akciu s pozoruhodnou ostrosťou. Objektív je ľahší ako predchádzajúca verzia a nová optická konštrukcia obsahuje dva fluoritové optické prvky, ktoré zvyšujú výkon a pomáhajú znížiť hmotnosť na dosiahnutie vyváženej manipulácie. Odolná konštrukcia zaručuje, že objektív vydrží nároky profesionálneho používania v exteriéri a zahŕňa fluórovú vrstvu, ktorá aktívne odpudzuje vodu, prach a nečistoty a nemá negatívny vplyv na kvalitu snímok.

Spoločne s objektívom uvádzame vysokovýkonný telekonvertor AF-S TELECONVERTER TC-14E III. Tento telekonvertor je navrhnutý na predĺženie ohniskovej vzdialenosti vybratých objektívov NIKKOR o 40 % a je ideálny pre športových a novinárskych fotografov a fotografov divých zvierat, ktorí chcú zväčšiť svoj dosah. Pokročilá optická konštrukcia poskytuje vynikajúce snímky s vysokým rozlíšením dokonca aj pri maximálnej svetelnosti objektívu a elektromagnetická clona maximalizuje presnosť expozície s kompatibilnými objektívmi.

Rýchly, presný a stabilný – nový objektív NIKKOR s ohniskovou vzdialenosťou 400 mm a svetelnosťou f/2,8 je špičkový pracovný nástroj pre športových a novinárskych fotografov. Dokáže zachytávať jemné detaily a textúry. Vysoká svetelnosť objektívu f/2,8 umožňuje výnimočnú kontrolu nad časom uzávierky a hĺbkou ostrosti na dosiahnutie výraznej separácie objektu a pozadia. Elektromagnetická clona spoľahlivo zabezpečuje mimoriadne presné ovládanie clony s mimoriadne nízkym výskytom chýb. K dispozícii sú tri režimy zaostrovania: A/M (dáva prioritu automatickému zaostrovaniu dokonca aj vtedy, keď používate zaostrovací krúžok), M/A (umožňuje okamžite prepnúť z automatického zaostrovania na manuálne v akomkoľvek režime automatického zaostrovania) a M (manuálne zaostrovanie).

AFS_Telecon_TC14E3_bNovo navrhnutá optická konštrukcia má 16 prvkov v 12 skupinách vrátane dvoch fluoritových prvkov a dvoch prvkov zo skla ED. Použitie fluoritu na dva predné prvky znižuje hmotnosť prednej časti objektívu a posúva ťažisko dozadu, čím zaručuje pohodlnú manipuláciu a stabilné ovládanie. Fluoritové prvky tiež poskytujú vysoký optický výkon a dosahujú vysokú priepustnosť svetla s minimálnou farebnou vadou a dokonca s oveľa nižším rozptylom svetla než prvky zo skla super ED. Okrem toho antireflexná vrstva Nano Crystal Coat od spoločnosti Nikon zaručuje jasné snímky s minimálnym množstvom závoja a reflexov. Objektív sa pýši aj ochrannou meniskovou šošovkou a dodáva sa s filtrom NC. Praktický držiak zasúvacích filtrov sa nachádza v zadnej časti objektívu.

Tento nový superteleobjektív je výrazne ľahší ako jeho predchodca a použitie fluoritových prvkov v konštrukcii objektívu pomohlo znížiť jeho hmotnosť iba na 3 800 g (približne). Ergonomické zlepšenia zahŕňajú zlepšenia krúžka objímky statívu, ktorý teraz obsahuje ložisko na zaručenie hladkej zmeny vodorovnej a zvislej polohy. Telo má konštrukciu s odolnosťou voči prachu a vlhkosti profesionálnej úrovne s fluórovou vrstvou na ochrannej meniskovej šošovke, ktorá efektívne odpudzuje vodu, prach a nečistoty bez negatívneho vplyvu na kvalitu snímok. Bezpečnostný slot proti krádeži slúži na ochranu objektívu a objektív sa dodáva s odolným kufrom CT-405 na pohodlnú a bezpečnú prepravu.

Zdroj: Tlačová správa Nikon

Zdielať
Predchádzajúci článokZákaznícka báza O2 vzrástla medziročne o viac ako 13%
Nasledujúci článokNoctua redux a industrialPPC: Lacné a odolné ventilátory
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno