Domov Novinky Niektoré MediaTek procesory obsahujú nebezpečný backdoor

Niektoré MediaTek procesory obsahujú nebezpečný backdoor

Zdielať

Aj keď patrí spoločnosť MediaTek k najväčším výrobcom mobilných procesorov, nie je prvou voľbou kupujúcich. Aj napriek tomu ale ponúka dobrý pomer cena-výkon a vďaka tomu reputácia a postavenie tejto značky pomaly stúpa.

MediaTek backdoor 01

Teraz ale opäť klesla kvôli bezpečnostnému problému na niektorých procesoroch tejto značky. Problémom je kód, ktorý bol pôvodne určený na testovanie operátormi a ktorý zabudli výrobcovia vo finálnych verziách produktov zablokovať, čím umožňujú útok na zariadenie, počas ktorého by útočník získal plný prístup k zariadeniu – tzv. “root access”.

MediaTek backdoor 02

Najhorší je na tom ale fakt, že nie je jasné, ktoré zariadenia majú tento problém. Podľa dostupných informácii by malo ísť o staršie modely s Androidom 4.4 KitKat, avšak nemusí to tak byť. Spoločnosť MediaTek nezverejnila modely, ktorých používatelia by mali byť ostražití, avšak aspoň oznámila, že o tomto probléme povedala výrobcom, ktorí by mali problém opraviť, či upovedomiť používateľov o jeho prítomnosti. MediaTek na seba zodpovednosť neberie hlavne z dôvodu, že pochybili výrobcovia.

Zdroj: NDTV

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno