Domov Novinky Netradičná výmena: Dara Rolins si zalietala v oblakoch

Netradičná výmena: Dara Rolins si zalietala v oblakoch

Zdielať

Speváčka Dara Rolins a akrobatický pilot Martin Šonka si v novom virálnom videu na jeden deň vymenili svoje životy. Cieľom netradičnej aktivity bolo zistiť, či je možné za pomoci špičkovej technológie zvládnuť dva absolútne rozdielne životné štýly.

Vo videospote sadá Dara do akrobatického lietadla po tom, čo dostane intenzívne školenie a slušivú leteckú kombinézu. Pomocou fotoaparátu s niekoľkonásobným zoomom si dôležité poznámky ukladá do telefónu, aby ich mohla neskôr využiť priamo v kokpite lietadla. Martin, naopak, trávil čas na tanečnej palubovke a snažil sa s trénerkou nacvičiť tanečné kreácie pre večerné vystúpenie. Pre lepšie pochopenie tanečných prvkov využíva funkciu spomaleného pohybu.

„Akrobatické lietanie registrujem, ale až donedávna som absolútne netušila, že medzi svetovú špičku patrí český pilot Martin Šonka. Som, “len” žena, snáď mi Martin moju úprimnosť odpustí. O to väčšiu radosť som mala z možnosti stretnúť sa s ním osobne a byť na návšteve v jeho absolútne fascinujúcom svete. Mám slabosť pre talentovaných ľudí a keď je navyše niekto tak obyčajne ľudský, tak sa s ním skvele spolupracuje. O to viac ma spojenie nás dvoch a telefónu Huawei Mate 20 Pro naozaj nesmierne teší,“ oznámila s nadšením Dara Rolins.

„V prvom rade je to nádherný telefón, páči sa mi jeho dizajn. Hlavne mám ale rád nové technológie. Pri vývoji nášho pretekárskeho lietadla sa snažíme využívať tie najlepšie a najmodernejšie prostriedky, aby sme boli úspešní, bez toho to dnes jednoducho nejde. A som rád, keď mi nové technológie pomáhajú aj v každodennom živote, v dnešnom svete je to neoceniteľný pomocník,“ pochvaľuje si najnovší model Martin Šonka.

Spálenú energiu treba doplniť hneď po tréningu, ale ako najlepšie zistiť, koľko má napríklad taký banán kalórií? Nie je nič jednoduchšie, než to nechať na smartfón. Vďaka nemu sa to Martin v okamihu dozvie pomocou funkcie identifikácie objektu. A ako to celé dopadlo? Obaja celý deň makajú a snažia sa toho druhého zastúpiť, ako najlepšie vedia. Avšak aj napriek asistencii špičkovej techniky je na konci tohto príbehu je jasné, že ľudský talent nahradiť nedá.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno