Domov Novinky Netgear X6: Trojpásmový router s rýchlosťou 3,2 Gbps

Netgear X6: Trojpásmový router s rýchlosťou 3,2 Gbps

Zdielať

Netgear Nighthawk X6 AC3200V súčasnosti sa objavuje na trhu stále viac Wi-Fi routerov s označením AC1900, ktoré ponúkajú podporu dvoch pásiem a priepustnosť až 1900 Mbps. Netgear si tentokrát ale pripravil model Nighthawk X6, ktorý ich svojimi špecifikáciami zatieni. Jedná sa totiž o router, ktorý ponúka celkom tri pásma: jedno 2,4 GHz a dve 5 GHz.

A práve vďaka ďalšiemu pásme v 5 GHz má k dispozícii kapacitu ďalších 1300 Mbps, ktoré sa pridajú k 1300 Mbps a 600 Mbps. Teda dohromady dajú 3,2 Gbps. Avšak Nighthawk X6 AC3200 Tri-Band WiFi Router (R8000) asi čoskoro nebude jediným modelom, ktorý takú dátovú priepustnosť ponúkne. Je ale prvým routerom postaveným na platforme Broadcom 5G WiFi xstream, ktorá využíva celkom šesť výkonných antén, ktoré dokresľujú futuristický vzhľad routeru.

Otázkou je, či bežný používateľ dokáže takúto ponuku efektívne využiť. Je jasné, že X6 bude užitočný predovšetkým tam, kde sa medzi rôznymi zariadeniami prenáša veľké množstvo dát, takže pôjde skôr o domácnosti, ktoré využijú inteligentné televízory (ssmart TV), Blu-ray, tablety, herné konzoly a predovšetkým sa využíva obsah vo vysokom rozlíšení. Výkon pre riadenie routeru zaistí jeden dvojjadrový procesor pracujúci na 1 GHz, popri ktorom sú tri ďalšie tzv. Offload procesory, ktoré mu majú uľahčiť prácu.

Nechýba ani technológia Beamforming+, ktorá má zamerať a zacieliť signál na pripojené zariadenie, aby sa zabezpečilo kvalitnejšie spojenie, Smart Connect zaistí automatický výber vhodného pásma pre každé pripájané zariadenie a potom tu máme päť gigabitových portov (1× WAN, 4× LAN), podporu VPN, rozhranie USB 3.0 a aplikácie ReadySHARE Vault, NETGEAR MyMedia, server iTunes alebo Netgear genie pre monitorovanie prevádzky a správu routeru i z mobilných zariadení. Netgear Nighthawk X6 AC3200 Tri-Band WiFi Router je k dispozícii zatiaľ na americkom trhu s cenou 300 dolárov.

Zdroj: techPowerUp

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno