Domov Novinky Netgear uvádza na trh nové bezdrôtové prístupové body

Netgear uvádza na trh nové bezdrôtové prístupové body

Zdielať

Spoločnosť Netgear uvádza na náš trh dvojicu bezdrôtových prístupových bodov. Modely WAC104 a WAC740 ponúkajú veľmi dobre nastavenú cenu, jednoduchú inštaláciu a správu.

Oba ponúkajú kvalitné a rýchle bezdrôtové pripojenie využívajúce Wi-Fi technológiu 802.11ac, spoľahlivé zabezpečenie či možnosť pripojenia multigigabitového switche. Bezdrôtový prístupový bod WAC104 predstavuje vďaka svojmu jednoduchému použitiu a cenovej dostupnosti ideálne riešenie predovšetkým pre malé firmy a domáce kancelárie.

Zariadenie ponúka dvojpásmovou Wi-Fi technológiu 802.11ac s kombinovanou priepustnosťou 1,2 Gbps (300 Mbps v 2,4 GHz pásme a 867 Mbps v 5 GHz pásme). Zároveň je kompatibilný s prístrojmi využívajúcimi staršie Wi-Fi štandard 802.11n, ktorým automaticky ponúka najrýchlejšie dostupné pripojenia. Široké pokrytie Wi-Fi signálom potom zaisťuje dvojica externých 3 dBi antén.

Prémiový bezdrôtový prístupový bod WAC740 predstavuje cenovo najdostupnejšie riešenie pre stredne veľké firmy a vládne, vzdelávacie či zdravotnícke inštitúcie. Kombinácia Wi-Fi štandardu 802.11ac Wave 2 a technológie MU-MIMO ponúka výkon, široké pokrytie a rýchlosť pripojenia dosahujúce až 2,3 Gbps (600 Mbps v 2,4 GHz pásme a 1,7 Gbps v 5 GHz pásme).

Rozsah a intenzitu signálu je možné navýšiť prostredníctvom štvorice zabudovaných SMA konektorov určených pre pripojenie dodatočných externých antén. Zariadenie možno v priebehu pár minút ľahko nastaviť prostredníctvom bezdrôtových kontrolerov (WC7500, WC7600 či WC9500).

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno