Domov Novinky Netgear uvádza nové prepínače a dátové úložiská

Netgear uvádza nové prepínače a dátové úložiská

Zdielať

Spoločnosť Netgear predstavuje v rámci veľtrhu Consumer Electronics Show (CES) svoje novinky pre rok 2017. Používatelia sa môžu tešiť na nové prepínače radu ProSafe, firemné dátové úložiská ReadyNAS, 4G LTE modemy či bezpečnostný dohľadový systém pre deti Arlo Baby.

Prvou novinkou je switch Nighthawk S8000 (GS808E), ktorý v sebe kombinuje vlastnosti Web Managed switchu a Wi-Fi routera Nighthawk. Zariadenie disponuje ôsmimi gigabitovými portami, pričom každý z portov je možné konfigurovať zvlášť a tú následne automaticky uložiť. V prípade potreby pripojenia dátovo náročnejšieho zariadení možno štyri porty prepojiť a dosiahnuť tak rýchlosti pripojenia až 4 Gbps.

Ďalšou novinkou sú stolné dátové úložiská ReadyNAS radu RN420, RN520 a RN620, ktoré sú navrhnuté predovšetkým pre potreby malých a stredných firiem, ktorým ponúkajú rýchle, a cenovo dostupné riešenie pre zálohovanie dát. Zariadenie vynikajú kombináciou zaujímavého dizajnu, výkonného procesoru Intel, či 10 Gbps ethernetového rozhrania.

Dvojica najnovších kompaktných 4G LTE modemov LB1120 a LB2120 ponúka používateľom najmodernejšie mobilné pripojenie dosahujúci rýchlosť sťahovania 150 Mbps. V prípade výpadku 4G LTE siete sa zariadenie dokážu automaticky pripojiť k pomalší 3G sieť, vďaka čomu používatelia majú istotu, že o svoje pripojenie neprídu.

Každý z modemov navyše disponuje zabudovaným ethernetovým WAN portom, ktorý umožňuje jeho prepojenie s routerom, switchom, počítačom či bezpečnostné kamerou (v prípade modelu LB2120 sú dostupné dva porty). O výpadku 4G LTE siete, spotrebe dát či dostupnosti nového firmvéru sú používatelia automaticky informovaní pomocou SMS správ.

Jednou z posledných noviniek, ktorú spoločnosť predstavuje na veľtrhu je nová bezdrôtová monitorovacia kamera Arlo Baby určená pre detailné monitoring najmenších členov rodiny. Snímaný obraz je zobrazovaný prostredníctvom 7“ LCD displeja alebo mobilného zariadenia. Kamera disponuje tiež hudobným prehrávačom či nočné lampičkou.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno