Domov Novinky Netgear uvádza na trh najrýchlejší herný Wi-Fi router

Netgear uvádza na trh najrýchlejší herný Wi-Fi router

Zdielať

Spoločnosť Netgear uvádza na náš trh dizajnovo prepracovaný trojpásmový herný Wi-Fi router Netgear Pro Gaming XR700. Novinka ponúka kombináciu hardvérového a softvérového vybavenia poskytujúce pripojenie pre komfortné a pokročilé hranie online hier.

Špičkový výkon routeru zaisťuje štvorjadrový 1,7 GHz procesor s operačnou pamäťou 512 MB, technológia MU-MIMO, QoS, Beamforming+, Smart Roaming a Wi-Fi štandard AD7200 s bezdrôtovým pripojením s rýchlosťou až 7,2 Gbps (800 Mbps vo 2,4GHz pásme, 1733 Mbps v 5GHz pásme a 4600 Mbps v 60GHz pásme). Široké pokrytie majú na starosti štyri externej antény Active so zosilňovačmi, ktoré popri bežnom prenose Wi-Fi signálu z pripojeného zariadenia smerom k routeru tento signál ďalej zosilňujú a minimalizujú tak prípadný okolitý šum.

Súčasťou routera je tiež šesť gigabitových LAN portov s možnosťou vzájomnej agregácie dvoch z nich, jeden 10 gigabitový LAN port SFP+ a dva USB porty 3.0. Rozsiahle možnosti správy routeru vrátane monitorovania a prispôsobenia siete umožňujú funkcie Gaming Dashboard, Geo Filter a Network Monitor. Kým personalizovaný interaktívny nástroj Gaming Dashboard poskytuje hráčovi potrebné dáta o odozve či využitie šírky pásma jednotlivými pripojenými zariadeniami v reálnom čase, funkcia Geo Filter minimalizuje prípadné oneskorenia vytýčením vzdialenosti od servera či ostatných hráčov.

O zabezpečenie sa stará kombinácia podpory VPN, dvojnásobné firewall ochrany (SPI a NAT), ochrany v rámci jednotlivých štandardov (802.11i, 128-bitové šifrovanie AES s PSK) a prevencia pred útokmi DoS. Herný router Netgear Pro Gaming XR700 je už v predaji za odporúčanú koncovú cenu 545 eur s DPH.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno