Domov Novinky Netgear uvádza na trh multimediálny prepínač

Netgear uvádza na trh multimediálny prepínač

Zdielať

Spoločnosť Netgear uvádza na trh nový osemportový prepínač Nighthawk S8000 (GS808E). Zariadenie je navrhnuté pre potreby prehrávania mediálneho 4K obsahu, gaming a virtuálnej reality.

Výkonný a futuristicky dizajnový prepínač poskytuje osem gigabitových ethernetových portov, prostredníctvom ktorých je možné k prístroju pripojiť napr. Wi-Fi router či ľubovoľné herné a mediálne zariadenia. Každý z portov možno pritom konfigurovať zvlášť a túto konfiguráciu následne jednoduchým jediným stlačením tlačidla automaticky uložiť.

Používatelia môžu využívať tri prednastavené módy určené pre mediálne streaming, gaming a štandardné pripojenie, zahŕňajúce VoIP a videohovory. V prípade potreby možno tieto módy doplniť o ďalšie dva personalizované. Pre pripojenie dátovo najnáročnejších zariadení, typicky sieťových dátových úložísk, možno až štyri porty vzájomne prepojiť a dosiahnuť tak rýchlosti pripojenia až 4 Gbps.

Prepínač možno ľahko spravovať, konfigurovať a optimalizovať vďaka intuitívnemu používateľskému webovému rozhraniu, optimalizovanému tiež pre mobilné zariadenia. Okrem základného nastavenia je pre používateľov pripravený celý rad pokročilých funkcií vo vrstve L2. Prepínač Nighthawk S8000 je už v predaji za odporúčanú koncovú cenu 116 eur s DPH.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno