Domov Novinky Netgear predstavil prenosné routery rady Trek

Netgear predstavil prenosné routery rady Trek

Zdielať

Spoločnosť Netgear uviedla na trh cestovný Wi-Fi router Trek (PR2000). Táto kompaktná novinka s rozmermi 86,5×86,2×32 mm a hmotnosťou 161 gramov dokáže svojim majiteľom poslúžiť ako router, extender, prístupový bod Wi-Fi siete aj tzv. most. Mnoho používateľov internetu vyžaduje rýchle a bezpečné Wi-Fi pripojenie aj na cestách. Cestovný Wi-Fi router a extender Trek (PR2000) umožňuje okamžite zdieľať akýkoľvek verejný Wi-Fi prístupový bod pri súčasnom zabezpečení pripojení firewallom.

Používatelia teda už nebudú nútení platiť poplatky za každé svoje pripojené zariadenie v hotelových sieťach alebo kaviarňach a budú mať k dispozícii pripojenie prostredníctvom zabezpečeného Wi-Fi hotspotu. Vďaka výkonnej rozkladacie externej anténe je zaistený zvýšený výkon a silnejší príjem Wi-Fi signálu. Pre pripojenie k internetu je možné využívať nielen 2,4 GHz Wi-Fi sieť štandardu 802.11n s rýchlosťou až 300 Mbps, ale aj káblové pripojenie. Trek obsahuje dva ethernetové porty – jeden pre pripojenie k internetu, druhý pre poskytovanie tohto pripojenia ďalšiemu prístroju. Na bočnej strane prístroja je umiestnený mechanický prepínač, ktorý slúži na prepínanie prevádzky medzi poskytnutou Wi-Fi sietí a káblovým prístupom cez ethernetový port.

Netgear_Trek_02

Jednoduchú inštaláciu a komplexný prehľad o jednotlivých prvkoch domácej siete zaistí utilita Netgear Genie, ktorá sa zároveň postará aj o jej monitorovanie, kontrolu alebo opravu z prostredia PC, Mac počítačov, smartfónov a tabletov s operačnými systémami iOS a Android.

Súčasťou aplikácie je My Media, vďaka ktorej môžu používatelia vyhľadávať a prehrávať multimediálne súbory v sieti, EZ Mobile Connect umožňujúci mobilným zariadením naskenovať QR kód s nastavením sieťového pripojenia, či Turbo-Transfer, ktorá až o 40% zrýchli prenos súborov v domácej sieti. Zariadenie je už dostupné za odporúčanú koncovú cenu 50 eur.

Zdroj: Tlačová správa Netgear

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno