Domov Novinky Nepamätáte si PIN? Skúste smajlíky!

Nepamätáte si PIN? Skúste smajlíky!

Zdielať

Pozná to hádam každý, idete si vybrať peniaze či používate kartu v obchode a ani za svet si neviete spomenúť na štyri čísla PIN kódu, ktoré dokážu používateľa autentifikovať. Samozrejme, je tu možnosť ťaháku napísaného na rôznych miestach, ako je ale na prvý aj pohľad jasné, nie je to veľmi bezpečné riešenie. Riešením by ale mohlo byť nahradenie PIN kódu smajlíkami, ktorých kombinácia by bezproblémovo dokázala na overiť používateľa.

pin kód smajlík

Britská spoločnosť Intelligent Environments tvrdí, že takýto kód pozostávajúci z emotikonov je oveľa bezpečnejší ako klasický PIN kód, čo je vzhľadom na väčšie množstvo kombinácií aj pochopiteľné. Zároveň argumentujú tým, že je oveľa jednoduchšie si zapamätať obrazce ako čísla, ktoré robia problém hlavne pri viacerých používaných PIN kódoch. Predstavená verzia prihlasovania obsahuje 44 rôznych smajlov, ktoré sa od seba výrazne odlišujú pre jednoduchšie zapamätanie a menšiu chybovosť.

Aj keď sa takýto koncept zdá byť celkom netradičný, ba až priam nereálny, niektoré bankové inštitúcie sa o tento projekt začali seriózne zaujímať. Vidia v ňom totiž budúcnosť, možno nie práve v emotikonoch, ale samotný koncept by mohol plnohodnotne nahradiť zastarané PIN kódy. Na pozore by sa mali mať aj hackeri, ktorým veľakrát nerobí problém uhádnuť PIN kód, kedže má len 10000 rôznych kombinácií. Pri použitý emotikonov ale počet kombinácií vzrastie až na 3748096, čo výrazne sťaží neželané uhádnutie hesla a tým aj zneužitie peňažného konta.

Zdroj: BBC

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno