Domov Novinky NCASE M1 Mini-ITX skriňa znovu v predaji

NCASE M1 Mini-ITX skriňa znovu v predaji

Zdielať

NCASE M1NCASE, výrobca skrine M1, ktorá už v predchádzajúcom roku bola predmetom úspešne financovaného projektu na crowdfundigovém servera Indiegogo, pošle do produkcie druhú várku. Pozrime sa na to, o akú skriňu vôbec ide.

Skriňa NCASE M1 bola vyvíjaná ako kvalitná základňa pre výkonný počítač založený na základnej doske formátu Mini-ITX alebo Mini-DTX. Tie už dlho neponúka len slabé procesory a môžu sa stať súčasťou veľmi výkonného počítača, pokiaľ nám teda bude stačiť jedna grafická karta a spravidla aj trošku obmedzená ponuka rozhranie.

NCASE M1 má objem iba 12,6 litrov, ktorý sa snaží efektívne zužitkovať. Predný panel nesie ponuku dvoch portov USB 3.0 a dvoch 3,5 mm konektorov pre slúchadlá a mikrofón. Jej rozmery sú 250×160×338 mm a vyrobená je z 1,5 mm hrubých hliníkových plechov.

NCASE M1-1Vnútri potom je miesto pre napájací zdroj SFX alebo krátky ATX, ďalej sa zmestí až 240 mm radiátor vodného chladenia, ktorý však nebudeme môcť využiť v prípade, že sa rozhodneme namontovať na jeho miesto dva pevné disky. Ďalšie pozície pre 3,5″ disk je vo DNS skrine a potom tu sú ešte tri ďalšie pozície pre 2,5″ zariadenia.

Čo sa týka grafickej karty, tá môže byť dlhá až 31,5 cm a zabrať môže dokonca až tri sloty, avšak priestor za tým spodným okupujú dva 120 mm ventilátory. Tie ale samozrejme budeme môcť vymontovať.

NCASE M1-2Spoločnosť NCASE teda oznámila, že prijíma nové predobjednávky na túto skriňu, pričom produkcia ďalšie várky začne niekedy v júni až júli, a to v továrňach firmy Lian Li. Čas máte do 22. júna a na výber potom medzi čiernou a striebornou verzií s alebo bez pozície pre optickú mechaniku. Cena bola stanovená na 185 dolárov s poštovným v cene 63 dolárov, takže celkovo nás to vyjde na 367€, čo už je dosť za malý case. Viac informácií zistíte na webe výrobcu NCASE.

Zdroj: Tlačová správa NCASE

Zdielať
Predchádzajúci článokHTC One Ace v Číne, M8 Prime je pozastavený
Nasledujúci článokASUS pripravil novú radu grafických kariet Strix
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno