Domov Novinky Najočakávanejšie telefóny druhej polovice roka 2019

Najočakávanejšie telefóny druhej polovice roka 2019

Zdielať

Tento rok sa predstavil už celý rad smartfónov, sme ale len ľahko za polovicou roka, a ešte nás čaká veľa zaujímavých kúskov. Prísť majú tradičné vylepšené modely aj novinky, ktoré budú pre mnohých prekvapením. Tešiť sa môžeme na obrovské displeje, vylepšené fotoaparáty, nárast výkonu a možno aj na jedno legendárne „véčko“ s ohýbacím displejom. A ktoré sú vlastne tie najočakávanejšie mobilné telefóny druhej polovice roka 2019?

Na aké vychytávky sa môžeme na jeseň a v zime tešiť?

Tento rok sa medzi mobilnými telefónmi, aspoň medzi tými vybavenejšími, nesie v duchu odstraňovaní výrezov, implementácii čítačiek do displeja, vylepšovania fotoaparátov a samozrejme tiež zväčšovanie displejov. Podobne to bude aj v druhej polovici tohto roka, v ktorej za oponou čakajú ešte nové iPhony či novinky ázijských výrobcov. Šušká sa aj o znovuzrodení véčkovej legendy rokov minulých, Motorole Razr, ktorá dostane ohybný displej. Čo je na tom pravdivé?

Samsung Galaxy Note 10, alebo nový rad phabletov Samsung

Je to len nedávno, kedy sme sa dočkali vydania jedného z najočakávanejších smartfónov roka 2019, Samsungu Galaxy Note 10. Prvýkrát výrobca predstavil dva modely, a to Note 10 a väčší Note 10+. A opäť ponúka veľa potenciálu náročným používateľom. Zvlášť jeho plusová verzia prináša veľa dizajnových inovácií, ako sú ešte užšie rámčeky, futuristickejší vzhľad, ale bohužiaľ tiež odchod 3,5 mm jacku. Už samozrejmosťou je potom stylus S Pen, ktorý používateľovi otvára široké možnosti interakcie so samotným mobilným telefónom.

Apple pre nás pripravuje svoju sériu iPhonov 11

Veľkú úlohu bude v jesennom svete technológií hrať tiež iPhone 11. O najnovšom „jablčnom“ smartfóne toho už vieme pomerne dosť, ale všetko je stále v štádiu špekulácií. Najvybavenejšia verzia s prívlastkom „Pro“ by sa mala pýšiť hneď trojitým fotoaparátom. Ten by mal aj do istej miery automaticky opravovať obrazové chyby ihneď po vytvorení fotografie. Do všetkých modelov potom samozrejme pribudnú aj najnovšie procesory Apple A13. Hovorí sa aj o možnej podpore stylusu Apple Pen.

Huawei Mate 30 bude ďalšou fotografickou bombou z čínskych dielní

Pokiaľ zháňate čo najlepší fotomobil, nenechajte si ujsť ani Huawei Mate 30 Pro. Oficiálne oznámenie síce príde až v septembri, ale už teraz toho o tomto smartfóne veľa vieme. Čo sa týka práve fotoaparátu, máme sa naozaj na čo tešiť. V okrúhlom kryte na zadnej strane totiž nájdeme minimálne štyri snímače a pri dvoch z nich je potvrdené rozlíšenie 40 Mpx. Áno, čítate správne. Fotomobil Huawei Mate 30 bude mať pravdepodobne okolo 100 Mpx na hlavnej kamere. Medzi ďalšie novinky patrí napríklad lepší procesor a superrýchle bezdrôtové nabíjanie.

Očakávaný Google Pixel 4 prenesie umelú inteligenciu na ďalšiu úroveň

Megapixelovej vojny sa Google, ako je to už zvykom, nebude zúčastňovať ani tento rok. So svojím novým Pixelom 4 bude vsádzať na overenú taktiku, teda menej šialená čísla, ale zato oveľa lepšiu optimalizáciu. O to sa, okrem iného, postará hlavne implementácia AI, ktorá je jedným z pilierov popularity Pixelov. Okrem odomykania tvárou sa napríklad môžeme tešiť na využívanie gest. Nie však tak, ako ste zvyknutí. Mobilu sa totiž nebudete musieť ani dotknúť. Túto funkciu Google pomenoval „Motion Sense“ a na jej využitie sa môžete pozrieť vo videu nižšie.

Znovuzrodená legenda Motorola Razr 2019 s ohybným displejom

Často sa stáva, že niektorá spoločnosť príde so snahou obnoviť svoje legendárne modely v novom kabátiku. Tento rok týmto pokusom možno bude vládnuť Motorola. Svoj legendárny smartfón Razr, ktorý sa na začiatku storočia tešil obrovskej popularite, chce prerobiť s pomocou ohybného displeja. Asi viete, že to s priekopníkom tejto technológie, Samsungom Galaxy Fold, nedopadlo úplne ružovo, ale vyzerá to, že sa technológia ohybných mobilných telefónov čoraz viac dostáva do povedomia a dochádza aj na vychytanie mušiek. Slávu svojho predchodcu tento mobil asi nedosiahne, no aj tak sa bavíme o veľmi zaujímavom kroku zo strany Motoroly. Do konca roka nás čaká ešte veľa toho, čo sme v článku nespomenuli. Ak chcete zostať v obraze, sledujte naše články v kategórii mobily.

Zdroj: Alza

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno