Domov Nezaradené Najdôležitejší doplnok profesionálnej zubnej kefky

Najdôležitejší doplnok profesionálnej zubnej kefky

Zdielať

Čisté zuby sú pre náš život, zdravie a pohodlie veľmi dôležité. Na ich údržbu preto potrebujete nielen čas, ale aj správne doplnky.

Okrem kefky sú to aj zubné pasty, ktoré majú rôzne zloženie. Aby ste si vybrali tú správnu, mali by ste brať ohľad na to, čo potrebujú práve vaše zuby a ďasná. Pri výbere vám pomôže nasledovný krátky návod. Zubné pasty sa vyrábajú so zložením vhodným pre rôzne problémy so zubami alebo ďasnami. Podľa tohto kritéria ich rozdeľujeme na niekoľko typov: Citlivosť na studené, horúce, sladké či kyslé potraviny a nápoje je najčastejším problémom so zubami. Špeciálne pasty pomáhajú znížiť citlivosť zubov aj odhalených krčkov. Nebudú pre vás, naopak, vhodné produkty s vyššou abrazivitou a kefky so silnými štetinami.

Pre tých, ktorých trápi krvácanie ďasien, sú určené zubné pasty so zložkami na ich spevnenie. Okrem spevnenia ďasien prinášajú aj ochranu pred baktériami. Káva, fajčenie, ale aj iné potraviny a nápoje spôsobujú zmenu farby zubnej skloviny. Pri povrchovom zafarbení môžete siahnuť po zubnej paste s bieliacimi účinkami a špeciálnej sonickej kefke s technológiou profesionálneho čistenia bez námahy. V predchádzajúcej časti sme spomenuli pojem abrazivita. Je to miera, ktorou zubná pasta obrusuje zuby. Podľa tohto kritéria majú pasty na zuby:

  • Nízku abrazivitu — brusnosť pasty do 70 RDA. Táto skupina pást je vhodná aj na citlivé zuby a odhalené krčky.
  • Bežnú abrazivitu — brusnosť pasty je vhodná na každodenné používanie. Hodnota abrazivity je 70 RDA.
  • Vysoká abrazita — sú vhodné na občasné používanie, dokážu odstrániť usadený zubný povlak.

Úlohou fluoridov je podporovať remineralizáciu zubnej skloviny. Sú preto dôležité na ochranu zubného chrupu pred kazom. Odporúčaný obsah fluoridov je daný podľa veku.

  • deti do 3 rokov — do 400 ppm,
  • 4 – 6 rokov — 500 – 750 ppm,
  • viac ako 7 rokov — vyšší ako 1 000 ppm,
  • dospelí — viac ako 1 500 ppm.

Vyberajte preto správne nielen podľa vlastností modernej kefky, ale aj zubnej pasty a vaše zuby sa vám poďakujú.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno