Domov Novinky Nabitie batérie v priebehu pár sekúnd? Už čoskoro

Nabitie batérie v priebehu pár sekúnd? Už čoskoro

Zdielať

Charger-nanotechnology-1Ani v tých najdivokejších snoch by sme si nevedeli predstaviť, že by sa dali  nabiť naše smartfóny na 100% za menej ako jednu minútu. Napriek tomu, vďaka nanotechnológii, sa to môže stať realitou už veľmi, veľmi skoro. Izraelská spoločnosť StoreDot demonštrovala novú nabíjačku na udalosti Microsoft Think Next.

Vo videu je ukážka, ktorá nabíja batériu Samsung Galaxy S III od 27% do 100%, presne 29 sekúnd! StoreDot je nabíjačka, ktorá využíva takzvané nanobody – sú to bio-organické nanokryštály s vynikajúcou schopnosťou skladovania energie.

Rýchle nabíjanie batérie je len jednou z funkcií, ktorá  využíva technológiu nanobodov ako jedinečné vlastnosti biologických polovodičov, ktorý by bol ideálny pre flexibilné displeje, ukladanie dát a obrazových snímačov. Existujúce prototypy majú veľkosť nabíjačky na notebook, ale uvádza sa, že spoločnosť pracuje na zmenšení celkovej veľkosti.

StoreDot však nie je ešte pripravený uvoľniť nabíjačku Nanodot a Gizmo, má v pláne ísť do masovej výroby až na konci roku 2016.

Zdroj: Phonearena

Zdielať
Predchádzajúci článokŠpičkový smartfón LG L90 vstupuje na slovenský trh
Nasledujúci článokOnePlus One príde s iným procesorom a RAM
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno