Domov Novinky Na Windows XP „fičí“ 16,37% používateľov

Na Windows XP „fičí“ 16,37% používateľov

Zdielať

win-xp-koniecV júni 2014 podľa anonymných štatistík z Kaspersky Security Network používalo 16,37% používateľov stále operačný systém Windows XP. Vzhľadom k tomu, že ho Microsoft už nepodporuje, predstavuje toto číslo určité bezpečnostné riziko. Údaje vychádza z letnej analýzy Kaspersky Lab o používaní Windows nazvanej Windows usage and vulnerabilities research.

Štúdia zmapovala mieru používania XP-čka pri používateľoch produktov Kaspersky Lab v jednotlivých krajinách. Na prvom mieste sa umiestnil Vietnam s 38,79%, nasledovaný Čínou (27,35%) a Indiou (26,88%). Technická podpora skončila v apríli 2014, predaj systému bol zastavený už o štyri roky skôr. Obľúbenosť Windows XP klesala približne o desať percentuálnych bodov ročne. Zaujímavé je, že pokles nijako neurychlily vonkajšie faktory ako vydanie Windows 8.1 v októbri 2013 alebo práve zastavenie podpory Windows XP.

Pre minimalizáciu rizika útoku spojeného so zraniteľnosťami odporúčajú analytici Kaspersky Lab pravidelné aktualizácie softvéru a spoľahlivá bezpečnostné riešenia. Tie sú súčasťou produktov pre domácich používateľov aj pre podniky.

Zdroj: Tlačová správa Kaspersky

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno