Domov Novinky Na počítače HP sa vracia Windows 7

Na počítače HP sa vracia Windows 7

Zdielať

HP windows 7 je spatSpoločnosť Microsoft začala svoju propagáciu Windows 8 veľmi razantným spôsobom. Operačný systém bol pôvodne vyrobený pre tablety a notebooky, ktoré majú dotykový displej.

Po predstavení systému Windows 8 a jeho grafického rozhrania založené na rozmerných pestrofarebných dlaždiciach sa nestretlo s pozitívnym ohlasom. Ďalšia vec, ktorú používatelia spoločnosti Microsoft vyčítali bolo odstránenie tlačidla Štart. Predovšetkým to boli konzervatívni používatelia, ktorí nemajú radi zmeny. Preto spoločnosť HP chce do nových zariadení pridávať operačný systém Windows 7. Pripravila kampaň kde sú v ponuke 3 stolové počítače a 2 notebooky, ktoré sú o 150 dolárov lacnejšie ako tie, ktoré majú operačný systém Windows 8. Počítače a notebooky sú z rodiny Envy a Pavilion.

HP týmto spôsobom chce ukázať, že nie každý kto si zakúpi nový počítač s už predinštalovaným Windows 8. Tomu nepomohla ani aktualizácia na Windows 8.1 s ktorou má aj naša redakcia zlé skúsenosti na testovacích zariadeniach. Počas testovania sa nám často stávalo, že vypadlo Wi-Fi pripojenie a nedalo sa opätovne zapnúť, až po reštarte notebooku. Verzia Windows 8.1 obsahuje pomerne veľa chýb a podľa nás je táto verzia horšia ako Windows 8.

Niečo podobné zaviedla aj spoločnosť Lenovo, aj keď nie takto verejne ako HP. Lenovo pre biznis triedu dáva možnosť nakonfigurovať si aj Windows 7. Spoločnosť HP je tak prvá, ktorá takto verejne prejavila nesúhlas zo spoločnosťou Microsoft. Downgrade by už nemusel byť nutný keďže sa pripravuje Windows 9. Ten podľa dohadov by mal byť dostupný približne o rok. Hovorí sa o tom, že sa vráti Štart menu, ale zároveň ostanú aj dlaždice, no budú integrované na klasickú pracovnú plochu.

Čo poviete na postoj spoločnosti HP a Lenovo? Čo si myslite ako bude vyzerať ďalšia verzia operačného systému Windows? Aký Windows používate doma Vy?

Zdroj: HP

Zdielať
Predchádzajúci článokSanDisk predstavil SSD do DIMM slotu
Nasledujúci článokADATA Technology uvádza SSD Toolbox Software – Prielom v indukčnom nabíjaní
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

1 komentár

  1. Konečne HP pochopilo, že s tými osmičkami to nemá význam. Windows 8.1 totálny MEGAshit, neodladené drivery, SW, neoptimalizovaný HW atď atď… MSshit skrátka nevie spraviť nič poriadne! Windows 7 je jediný momentálne podporovaný funkčný OS. Osmička má hádam iba rýchlosť, ale tá ich metro vs. desktop je oničom…

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno