Domov Novinky Muži sú ničitelia techniky

Muži sú ničitelia techniky

Zdielať

Nikon AW110116Ruku na srdce, kto z nás ešte nenamočil hodinky do bazéna, či neposlal mobil k zemi? Čím viac techniky pri sebe nosíme, tým väčšie je riziko nárazu, pádu, namočenia či iného poškodenia, ktorému je vystavená. Rekordérmi v tomto smere sú pritom muži – v priemere vraj za život zničia zariadenia v hodnote viac ako 2 500 eur!

Vo vrecku, v taške, aj na ruke, doma, v práci, v preplnenom autobuse či pri športe – nech ideme kamkoľvek, digitálna technika nás dnes sprevádza 24 hodín denne. Podľa štatistík to však pre ňu je celkom rizikový džob – najmä, ak je majiteľom muž. Nový prieskum značky Nikon v spolupráci s agentúrou Opinium Research totiž odhalil, že takmer polovica mužov (43 %) za posledných päť rokov poškodila minimálne jedno svoje zariadenie a ďalšia tretina dala prístrojom zabrať tak, že ich už nebolo možné opraviť.

Priemerný Európan vlastní podľa prieskumu realizovanom v Británii, Francúzsku, Nemecku a Švédsku zariadenia v hodnote až 3 100 eur – ide najmä o notebooky, smartfóny, fotoaparáty, tablety či e-čítačky, hodinky, DVD a mp3 prehrávače a podobne. Najväčšie riziko, ktorému technika čelí, je pritom pád – ten ako príčinu uvádzajú až štyria z desiatich (39%) mužov, ktorí svoje „hračky“ v priebehu posledných piatich rokov poškodili. Druhým najbežnejším scenárom je zničenie v rukách dieťaťa (8%) a rovnako 8% chlapov pripúšťa, že svoje zariadenie oblialo alebo utopilo. Vzhľadom na množstvo telefónov v zadných vreckách je celkom prekvapivé, že iba 6% si na svoju techniku omylom sadlo a len jeden z dvadsiatich poškodil svoje zariadenie tak, že ho hodil na stôl či priateľovi. Po prepočte škôd tak má priemerný muž za život na svedomí techniku v hodnote 2 675 eur.

Prieskum ukázal aj milú kuriozitku – napriek tomu, že ženy vo všeobecnosti zaobchádzajú s technikou opatrnejšie, je dvakrát pravdepodobnejšie ako u mužov, že im ich zariadenie spadne do záchoda (6% v porovnaní s 3%). Mužom sa však častejšie stáva, že na zariadenia rozlejú alebo rozsypú jedlo (4% v porovnaní s 3%).

Nikon AW19699_white

Najčastejšie poškodzovanými zariadeniami sú medzi Európanmi podľa prieskumu notebooky (26%), za nimi nasledujú smartfóny (21%) a fotoaparáty (18%). Trendy aj preto hovoria v prospech odolných zariadení, ktoré nástrahám aktívneho životného štýlu dokážu odolať. „Toto je cesta, ktorou sa vydávme aj pri mnohých našich fotoaparátoch. Náš najnovší robustný model s výmennými objektívmi Nikon 1 AW1 sme napríklad vystavili sérii testov práve v situáciách, ktorým čelia mužskí milovníci techniky. Je navrhnutý tak, aby ste ho mohli zabudnúť vonku v daždi, pustiť na podlahu, vymraziť na lyžovačke či utopiť na dovolenke pri mori a stále robil bezkonkurenčné obrázky,“ hovorí Jordi Brinkman, produktový manažér fotoaparátov Nikon 1 z Nikon Europe.

Ak teda vyznávate dobrodružný životný štýl, či žijete s pocitom dvoch ľavých rúk alebo z akéhokoľvek iného dôvodu má technika u vás doma zväčša krátku životnosť, investícia do odolných modelov moderných zariadení môže byť rozumnou voľbou. V končenom dôsledku vám totiž ušetrí nielen peniaze za servis a opakovanú kúpu, ale aj zbytočné „nervy“.

Priemerná ročná hodnota poškodených zariadení vlastnených 1 974 európskymi mužmi za posledných päť rokov.

Tablet     159 Eur
Smartfón     292 Eur
Prenosný počítač     585 Eur
Fotoaparát     322 Eur
Digitálny prehrávač zvuku (napríklad iPod)       84 Eur
Slúchadlá       74 Eur
Herná konzola     156 Eur
Stereo/prenosné reproduktory     140 Eur
Hodinky     298 Eur
Televízor     803 Eur
Prehrávač diskov DVD     193 Eur
Elektronická čítačka       39 Eur

Agentúra Opinium Research pre Nikon uskutočnila online prieskum 4 057 osôb (starších ako 18 rokov) medzi 15. a 21. augustom 2013. Krajiny, v ktorých sa prieskum uskutočnil: Spojené kráľovstvo (základňa: 1 004), Francúzsko (základňa: 1 016), Nemecko (základňa: 1 031) a Švédsko (základňa: 1 006).

Zdroj: Tlačová správa Nikon

Zdielať
Predchádzajúci článokLG predstavil zaujímavú novinku – smartfón L3 L90
Nasledujúci článokPodrobnosti procesora Huawei Kirin 920 na AnTuTu
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno