Domov Novinky MSI uvádza nové Eco dosky

MSI uvádza nové Eco dosky

Zdielať

MSI B85M EcoMSI H97M Eco, B85M Eco H81M Eco sú dosky microATX s veľmi podobnou výbavou. Majú jeden slot PCI Express 3.0 ×16, dva PCI Express ×1, jedno PCI. Ďalej sú tu dva porty USB 3.0 a štyri USB 2.0 na zadnom paneli. Obrazové výstupy sú zastúpené v podobe VGA, HDMI a DVI, chýba však DisplayPort.

Najlacnejší variant H81M Eco má len dva pamäťové sloty a 4 porty SATA III, ostatné majú 6 portov SATA III.  MSI dosky Eco sú údajne optimalizované pre Haswell so zníženou spotrebou. Použité komponenty by mali zachovávať prevedení Military Class 4. Spoznať sa dajú na prvý pohľad podľa bielych a zelených slotov a konektorov, PCB je u všetkých modelov čierne.

ECO H81M Eco

Čo sa proklamovaných úsporných funkcií týchto troch dosiek týka, spočívajú najmä v softvérovej stránke, aj keď rôzne úpravy údajne dostalo aj samotné PCB. Najväčšiu redukciu príkonu má ale obstarávať dodávaný program MSI Eco Center Pro. Ten slúži na monitorovanie hardvéru, hlavne však na prepínanie úsporných profilov a tiež na ovládanie jednotlivých komponentov.

Umožňuje rôzne komponenty deaktivovať a odpojiť od napájania – to sa týka napríklad indikačných LED, sieťové karty, slotov PCI, alebo výstupov audia a obrazu. Šikovná by mala byť tiež možnosť vypnúť úplne ventilátory, prípadne nastaviť, aby sa chladič CPU spúšťal vždy až nad určitú teplotou. Aktiváciu šetriacich opatrení je možné realizovať aj jednoduchým stlačením tlačidla Eco Button na doske.

MSI H97M ECO

Dosky Eco by podľa MSI mali ušetriť až 40% príkonu PC, teda ak sa bavíme o spotrebe celej platformy v pokoji a nie o príkonu, ktorý spôsobuje záťaž CPU. Vplyvy na kľudovú spotrebu majú robiť minimálne niekoľko Wattov. Kým bežná Micro ATX doska MSI má v “idle” spotrebovávať okolo 29 W, model radu Eco len 22 Wattov, a pomocou softvéru Eco Center Pro možno vraj odber stiahnuť až na 17 Wattov, to však bude všetko závisieť aj na tom, aký máte zdroj.

ECO Center Pro

Za možnosť usporiť na prevádzkových nákladoch si však MSI nechá zaplatiť. Hoci dosky nie sú nijako špeciálne vybavené (snáď až na Ethernet od Intelu), má sa H97M Eco predávať za 90 dolárov; model B85M Eco za 75 dolárov.

Zdroj: extraHW, Anadtech

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno