Domov Novinky MSI uvádza dosku 970 Gaming pre AMD FX

MSI uvádza dosku 970 Gaming pre AMD FX

Zdielať

MSI 970 Gaming pre AMD FX 01V záplave nových dosiek pre procesory Intel Haswell Refresh a Broadwell sa objavila novinka od spoločnosti MSI, ktorá je určená pre procesory AMD FX. Jedná sa o dosku MSI 970 Gaming so socketom AM3+. Zatiaľ to vyzerá, že spoločnosť AMD nemieni pokračovať s vývojom procesorov FX založených na jadrách Piledriver.

Tie súčasné sú už takmer dva roky staré a v plánoch firmy AMD nie je nič, čo by ich nahradilo. Aj napriek tomu sa spoločnosť MSI rozhodla vypustiť na trh novú základnú dosku 970 Gaming, ktorá je vybavená socketom AM3+. MSI 970 Gaming ponúkne po dvoch slotoch PCI Express 3.0 ×16, PCI Express 2.0 ×1 a PCI, pre pamäte DDR3 má pripravené štyri sloty a pre zariadenia SATA potom šesť portov.

Pre napájanie procesora je potom pripravené osem fáz a ako obvykle sa aj tu dočkáme oddelené časti dosky, ktorá obsahuje komponenty a obvody pre audio. Toto audio (MSI Audio Boost 2) je založené na čipe Creative Sound Blaster Cinema 2 a ponúkne rôzne profily pre rôzne slúchadlá a samozrejme sľubuje kvalitné audio komponenty. Popri tom MSI ponúkne tiež špeciálny USB port USB Audio Power, ktoré slúži na pripojenie externých DAC a ktorý využíva vlastný zdroj napájania oddelený od ostatných portov.

MSI 970 Gaming pre AMD FX 01

Doska tiež využíva komponenty radu Military Class 4, medzi ktoré patrí kondenzátory Hi-C CAP, Solid CAP, Dark CAP, SFC a cievky Dark Choke. Doska je tiež chránená proti vlhkosti a má rôzne prúdovej ochrany. Vo výbave nechýba OC Genie 4 & Click BIOS 4 pre jednoduché pretaktovanie a tiež softvér Control Center pre monitorovanie, ladenie a vzdialený dohľad nad systémom.

Zdroj: Tlačová správa MSI

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno