Domov Novinky MSI prinesie grafickú kartu NVIDIA GTX 960 so 4 GB GDDR5

MSI prinesie grafickú kartu NVIDIA GTX 960 so 4 GB GDDR5

Zdielať

Herná grafická karta NVIDIA GTX 960 je zaujímavý kúsok, ktorý je dobrou voľbou hlavne pre ľudí s menším rozpočtom ale chuťou si zahrať počítačové hry na vysokých detailoch. Štandartne táto karta obsahuje 2 GB GDDR5, avšak dostupná je aj s dvojnásobnou kapacitou (4 GB). Práve tento čip použije spoločnosť MSI, ktorá predstavila grafickú kartu GTX 960 Gaming 4G.

To je dobrá správa hlavne pre hráčov hier, ktorí si chcú dopriať hranie pri vysokom rozlíšení alebo hrajú hry s veľkými textúrami. Otázna je ale využiteľnosť veľkej pamäte. Aj keď bude karta mať k dispozícií 4 GB rýchlej GDDR5 pamäte, limitujúcim faktorom bude samotný čip GPU, ktorý ju nemusí vôbec nemusí vedieť využiť.

msi 960 gaming 4g 01

Samotný čip je pretaktovaný na 1304 MHz s Turbo Boostom, pamäť pracuje na frekvencií 7010 MHz. Prítomný sú DL-DVI-I port, HDMI či hneď tri DisplayPorty. O chladenie sa postará Twin Frozr V, ktorý by si s touto kartou mal bezproblémovo poradiť. Pri nízkej záťaži sa dokonca dokážu ventilátory úplne zastaviť a karta sa bude chladiť len pasívne, čo zníži hlučnosť na minimum.

Cena karty je orientačne o 30 eur vyššia ako základný model s 2 GB pamäťou, čo síce nie je veľa, avšak treba si zvážiť, či dokážete nájsť pre túto kapacitu využitie, alebo radšej neinvestujete ušetrené peniaze na iný, lepšie využiteľný komponent.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu MSI GTX 960 GAMING 2G poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: MSI

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno