Domov Novinky MSI Nightblade Z97: Moderný herný barebone

MSI Nightblade Z97: Moderný herný barebone

Zdielať

MSI Nightblade Z97 01Spoločnosť MSI zaradila do svojej ponuky nový Nightblade Z97 Gaming Barebone, herný počítač, ktorý si majiteľ musí dokončiť sám. Vyberie si tak vlastný procesor, grafickú kartu, pamäte aj úložné zariadenie. Ide teda v podstate o základ počítača zložený zo skrine, napájacieho zdroja a základnej dosky.

Ide o špeciálny model skrine vybavený neupresneným 600 Wattovým zdrojom s certifikáciou 80 Plus Gold a ako základnú dosku výrobca využil MSI Z97I Gaming Nightblade. Doska má formát Mini-ITX, čo trochu obmedzuje možnosti jej rozšírenia, ale aj tak si môžeme s jej pomocou vytvoriť veľmi výkonný počítač.

Podporuje procesory Haswell, Haswell Refresh ale aj budúci Broadwell, grafickú kartu pre rozhranie PCI Express 3.0 ×16, ktorá môže zaberať dva sloty a byť dlhá až 290 mm. Na výber sú tak aj Radeony R9 290X a GeForce GTX 780 Ti. Ďalej môžeme do systému zapojiť až 16 GB pamäte DDR3 s podporou maximálna frekvencia 3200 MHz.

MSI Nightblade Z97 02

Podporovaný je jeden 3,5″ pevný disk, jedno 2,5″ zariadenie a dve mSATA SSD. Systém je tiež pripravený pre jednu slotová optickú mechaniku. Základná doska potom nesie 7.1-kanálové audio Sound Blaster s podporou Audio boost, ethernet Killer E2200 a vedľa neho aj moderné Wi-Fi 802.11 ac. Medzi zadnou konektory patria dva eSATA, dva HDMI, jeden DisplayPort, S/PDIF, PS/2, šesť audio konektorov, štyri USB 2.0 aj 3.0 a tlačidlo pre reset BIOSu.

Pre zariadenia s rozhraním SATA tu potom máme päť interných konektorov SATA 6 Gbps, takže výbava základnej dosky je vzhľadom k jej rozmerom veľmi slušná. Samotná skriňa je ešte vybavená držadlom, za ktoré ju môžeme pochytiť a vziať so sebou napríklad na LAN party. Jej predný panel nesie po dvoch portoch USB 2.0 a 3.0 a tiež dva audio konektory. Celok váži 7,6 kg a má rozmery 346×277×176 mm.

Zdroj: Tlačová správa MSI

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno