Domov Novinky Mozilla Firefox stráca podiely, dosahuje rekordné minimum

Mozilla Firefox stráca podiely, dosahuje rekordné minimum

Zdielať

Webove prehliadace vsetkyWebový prehliadač Mozilla Firefox podľa najnovších čísel stráca svoje pozície. Deje sa to v prípade desktopových počítačov, ale aj v mobilných platformách a dosahuje tak rekordné minimum a naďalej klesá. Firefox je už dlhé roky obľúbenou alternatívou k prehliadaču Internet Explorer, ktorého pozícia stále zostáva neohrozená.

Na vzostupe však je prehliadač Google Chrome a mobilné zariadenia, kde sa Firefoxu nedarí nalákať nových používateľov. V porovnaní s konkurenčnými prehliadačmi Google Chrome, Apple Safari a Microsoft Internet Explorer má nevýhodnú pozíciu. Vo výsledku tak Firefox zaznamenal podľa kalifornskej firmy Net Applications a jej čísel z júna pokles o 12,9%, čo zahŕňa desktopové aj mobilné platformy. Čísla však nemá dobré ani Apple. Svoj prehliadač Safari stráca podobné podiely percent ako Firefox (desktopové a mobilné operačné systémy).

Webove prehliadace podiely Net Applications Jun 2014

Mobilný trh pritom vytrvalo rastie a čísla hovoria o náraste 6% v poslednom roku (viac než 17% používateľov prezerá web z mobilného zariadenia). Microsoft by sa teda mal tiež starať o to, aby jeho podiel neupadal. Stále má 48,4% podiel, avšak to predovšetkým vďaka desktopom, pretože v mobilnom svete je jeho podiel iba 2%. Google Chrome má celkovo 22,6% a Safari 12,3% (z toho sú cca dve tretiny používatelia mobilných zariadení). Podiely Opera Browser sú minimálne.

Zdroj: Hexus.net

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno