Domov Novinky Motorola plánuje predstaviť ďalší lacný smartfón

Motorola plánuje predstaviť ďalší lacný smartfón

Zdielať

MotoePo spoločnosti LG, ktorá plánuje predstaviť svoju vlajkovú loď G3 v dňoch 27-28 mája, teraz prichádza aj spoločnosť Motorola so svojím pozvaním na konferenciu v Londýne, kde plánuje predstaviť svoj nový smartfón.

Hoci je dátum stanovený na utorok 13. mája, o aký telefón ide Motorola zatiaľ bližšie nešpecifikovala, ale predpokladá sa, že pôjde o upravenú verziu už zabehnutého Moto G a jeho označenie bude tentoraz Moto E. Začiatkom tohto roku amerického výrobcu Motorola odkúpila od Googlu čínska spoločnosť Lenovo. Predpokladá sa ale, že tento Moto E sa ešte plánoval a vyrábal pod taktovkou Googlu.

Spoločnosť už rozosiela pozvánky hosťom a novinárom a text na nich sľubuje, že ich nový smartfón bude kvalitný, ale najmä cenovo dostupný a podľa ich vyjadrení vydrží ozaj dlho. Mohlo by tak naozaj ísť už skôr uniknutý model Moto E, ktorý bol plánovaný predovšetkým pre rozvojové krajiny.

pozvanka-motorola

Konkrétne by sa malo v Moto E nachádzať toto všetko: 4,3″ displej s rozlíšením 960×540 pixelov, zatiaľ nešpecifikovaný dvojjadrový procesor s taktom 1,2 GHz, 1 GB RAM a 4 GB vnútorná pamäť, ktorá sa bude dať rozšíriť pomocou microSD karty.

Chýbať nebude ani 5 MPx zadný fotoaparát, batéria s kapacitou 1900 mAh a operačný systém bude údajne Android 4.4 KitKat .Zaujímavosťou by malo byť telo smartfónu. Jeho hrúbka má byť 6,2 mm. Dostupný bude minimálne v dvoch farebných variantoch: biela a čierna, pričom zadný kryt by mal  byť vymeniteľný.

Špekuluje sa aj o tom, že tento smartfón nebude jedinou novinkou spoločnosti. Už dlhšiu dobu sa šíria správy, že Motorola pripravuje pod svojou značkou aj tablet, ale na bližšie informácie si musíme zatiaľ počkať.

Zdroj: Theverge

Zdielať
Predchádzajúci článokAcer prináša dve 11,6 palcové notebooky Aspire V11 a E11
Nasledujúci článokLogitech Ultrathin Keyboard Folio pre Galaxy Tab 4 10.1
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno