Domov Novinky Motorola plánuje predstaviť ďalší lacný smartfón

Motorola plánuje predstaviť ďalší lacný smartfón

Zdielať

MotoePo spoločnosti LG, ktorá plánuje predstaviť svoju vlajkovú loď G3 v dňoch 27-28 mája, teraz prichádza aj spoločnosť Motorola so svojím pozvaním na konferenciu v Londýne, kde plánuje predstaviť svoj nový smartfón.

Hoci je dátum stanovený na utorok 13. mája, o aký telefón ide Motorola zatiaľ bližšie nešpecifikovala, ale predpokladá sa, že pôjde o upravenú verziu už zabehnutého Moto G a jeho označenie bude tentoraz Moto E. Začiatkom tohto roku amerického výrobcu Motorola odkúpila od Googlu čínska spoločnosť Lenovo. Predpokladá sa ale, že tento Moto E sa ešte plánoval a vyrábal pod taktovkou Googlu.

Spoločnosť už rozosiela pozvánky hosťom a novinárom a text na nich sľubuje, že ich nový smartfón bude kvalitný, ale najmä cenovo dostupný a podľa ich vyjadrení vydrží ozaj dlho. Mohlo by tak naozaj ísť už skôr uniknutý model Moto E, ktorý bol plánovaný predovšetkým pre rozvojové krajiny.

pozvanka-motorola

Konkrétne by sa malo v Moto E nachádzať toto všetko: 4,3″ displej s rozlíšením 960×540 pixelov, zatiaľ nešpecifikovaný dvojjadrový procesor s taktom 1,2 GHz, 1 GB RAM a 4 GB vnútorná pamäť, ktorá sa bude dať rozšíriť pomocou microSD karty.

Chýbať nebude ani 5 MPx zadný fotoaparát, batéria s kapacitou 1900 mAh a operačný systém bude údajne Android 4.4 KitKat .Zaujímavosťou by malo byť telo smartfónu. Jeho hrúbka má byť 6,2 mm. Dostupný bude minimálne v dvoch farebných variantoch: biela a čierna, pričom zadný kryt by mal  byť vymeniteľný.

Špekuluje sa aj o tom, že tento smartfón nebude jedinou novinkou spoločnosti. Už dlhšiu dobu sa šíria správy, že Motorola pripravuje pod svojou značkou aj tablet, ale na bližšie informácie si musíme zatiaľ počkať.

Zdroj: Theverge

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno