Domov Novinky Motorola a Lemon pohltia smartfóny rady Lenovo Vibe

Motorola a Lemon pohltia smartfóny rady Lenovo Vibe

Zdielať

Na trhu smartfónov je v tejto dobe viditeľný nárast dostupnosti a predaja smartfónov od čínskych výrobcov, medzi ktorých patrí aj Lenovo. Táto spoločnosť sa snaží vytvárať produkty s pekným dizajnom, dobrými špecifikáciami, ale hlavne dobrou cenovkou. Pred rokom odkúpilo aj spoločnosť Motorola, avšak tento proces neprebehol hladko, keďže bolo prepustených mnoho pracovníkov. Navyše, kvôli nízkym ziskom za tento rok sa Lenovo musí zreorganizovať.

Lenovo zasiahlo do smartfónovej rady Motoroly v pomerne veľkej miere, keďže táto spoločnosť predstavila omnoho viac smartfónov ako zvyčajne. Je ale pravdepodobné, že časom bude modelov ešte viac. Rada smartfónov Vibe od Lenova bude totiž podľa čínskych zdrojov zrušená a smartfóny poputujú buď do portfólia Motoroly, kde by išlo o zariadenia v cene od 1500 do 5000 čínskych yuanov (220 až 740 eur), alebo do staronovej rady Lenovo Lemon.

Tá by sa delila na rady K a X, pričom rada K by bola zameraná na nízku cenu, keďže najlacnejšie modely by stáli iba okolo 100 eur, a séria X by obsahovala viac prémiové zariadenia s cenovkou začínajúcou sa na 300 eurách. Druhá teória túto jemne pozmeňuje a tvrdí, že smartfóny Lenovo Vibe sa premiestnia do rady Lemon a Motorola ostane viac-menej nepozmenená. Lenovu ale ostáva ešte značka ZUK, čo chce robiť s ňou, je neznáme.

Zdroj: Digitimes

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno