Domov Novinky Moto X Force oficiálne, ponúka nerozbitný displej

Moto X Force oficiálne, ponúka nerozbitný displej

Zdielať

Mnoho ľudí má skúsenosť s rozbitým displejom, podľa štatistík ide až o polovicu všetkých používateľov smartfónov. Preto na trh prišli technológie ako Gorilla Glass od spoločnosti Corning a Dragontrail od Asahi, ktoré síce dokázali ochrániť displeje pred niekoľkými menšími pádmi, avšak pri páde z väčšej výšky došlo k rozbitiu.

Moto X Force 02

Druhou možnosťou je zafírové sklo, tu sú ale problémom pomerne vysoká cena a pomalá výroba. Teraz ale Motorola predstavila smartfón Moto X Force s technológiou ShatterShield, ktorá by mala zaručiť, že displej sa po dobu štyroch rokov nerozbije, pretože sa skladá z piatich vrstiev – dve sú ochranné, pod nimi je dvojitá dotyková vrstva, displej samotný a hliníkové šasi.

Moto X Force 01

Keďže ale môže byť jemne kozmeticky poškodený, vrchnú vrstvu tohto displeja je možné jednoducho vymeniť, stačí postupovať podľa návodu, ktorý sa nachádza na stránke Motoroly. Tento displej má veľkosť 5,4“ a Quad HD rozlíšenie (2560×1440), pod ním sa nachádza osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 810.

Vo výbave je 3 GB RAM, 32 alebo 64 GB úložného priestoru, ktorý je možné rozšíriť microSD kartou s kapacitou až do 2 TB, 21 MPx zadný a 5 MPx predný fotoaparát a batéria s kapacitou 3760 mAh, ktorá podporuje rýchle nabíjanie TurboPower a bezdrôtové nabíjanie s podporou štandardov Qi a PMA.

Moto X Force 03

Tento smartfón bude možné prispôsobiť cez online konfigurátor Moto Maker a aj keď nie je jasné, či bude tento nástroj dostupný aj na Slovensku, v iných krajinách Európy bude ponúkať niekoľko možností zadných krytov a farieb. Predaj tohto smartfónu začne vo Veľkej Británii v polovici novembra za cenu 499 libier pri 32 GB model a 534 libier pri 64 GB modeli. Na Slovensko by mal prísť na začiatku budúceho roka za podobné alebo nižšie ceny v eurách.

Zdroj: Motorola

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno