Domov Novinky Mobilný internet používame čoraz viac

Mobilný internet používame čoraz viac

Zdielať

O2 Analytics 01Na Slovensku rastie počet ľudí, ktorí sú zvyknutí pracovať s internetom na dennej báze. Najčastejšie sa do internetu pripájajú prostredníctvom svojho laptopu, rastie však počet používateľov, ktorí na pripojenie využívajú mobilné zariadenia ako smartfón, či tablet. Zaujímavé štatistiky z prostredia zákazníkov mobilných operátorov prináša O2 v pravidelnej správe, ktorá vyplýva z U&A Study, ktorú pre O2 spracovala spoločnosť ipsos.

Na Slovensku rastie počet ľudí, ktorí využívajú internet viackrát v týždni. Kým v roku 2011 to bolo približne 69% ľudí, ktorí vlastnia mobilný telefón, v roku 2014 to je už 87%. Hoci je najpreferovanejším zariadením k pripojeniu na internet stále laptop, ktorý v súčasnosti využíva až 73% používateľov (v roku 2011 to bolo len 40%), dynamicky rastie najmä využitie smartfónov a tabletov. Kým ešte v roku 2011 sa k internetu pripájalo pomocou mobilu len 13%, dnes je to až 51% používateľov. S tabletom pred tromi rokmi surfovalo len 1%, dnes však už 23% používateľov. Opačný trend je pri stolných počítačoch. Kým dnes sa do pevného internetu pripája 60% používateľov, ešte pred tromi rokmi ich využívalo až 72%.

O2 Analytics 02

Až v troch štvrtinách prípadov využívajú zákazníci vo svojom mobile internet na vyhľadávanie (74%), e-mail (74%) a sociálne siete (73%). Takmer polovica používateľov internetu v mobile (47%) využíva aj službu počasia. Používatelia si tiež radi prezrú spravodajské portály (43%) a mapy či navigáciu (42%).

O2 Analytics 03

V tejto skupine zákazníkov je najčastejším dôvodom po siahnutí po mobile vyhľadávanie informácií (81%). Vyše polovica používateľov ho však využije aj v prípade potreby kontaktu s blízkymi (57%), potreby naliehavých riešení (55%). Výnimkou práce s mobilom nie je ani zaháňanie nudy. Mobil je tak zdrojom zábavy až v 54% prípadov.

Zdroj: Tlačová správa O2

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno