Domov Novinky Mobilita zvyšuje produktivitu, ale aj riziká zdieľania

Mobilita zvyšuje produktivitu, ale aj riziká zdieľania

Zdielať

Acronis zaoberajúci sa hybridnými cloudovými riešeniami ochrany dát predstavil výsledky nedávneho prieskumu zameraného na oblasť zdieľania a prístupu k firemným dátam, ktorý vykonal medzi svojimi partnermi v Českej republike.

Zdielanie dat 01

Podľa tohto prieskumu má takmer polovica opýtaných organizácií (45%) obavy z nekontrolovaného prístupu k citlivým podnikovým informáciám z mobilných zariadení, veľmi často súkromných, čo vedie k zvyšovaniu bezpečnostných rizík. České firmy preto hľadajú spôsoby ako zabezpečiť svoje dáta pri zachovaní vysokej produktivity, ktorú mobilné zariadenia umožňujú.

Zdielanie dat 02

Počet používateľov smartfónov na celom svete presiahol podľa aktuálnych odhadov hranicu 2 miliárd a už niekoľko rokov je počet smartfónov vyšší ako počet osobných počítačov. To vytvára úplne novú situáciu v oblasti zdieľania podnikových dokumentov a núti premýšľať o posilnení bezpečnosti firemných dát. A to najmä za situácie, keď 90% pracovníkov využíva k práci svoje osobné telefóny s často minimálnym zabezpečením.

Zdroj: Acronis

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno