Domov Novinky Mladí ľudia nepracujú v tom odbore, ktorý vyštudovali

Mladí ľudia nepracujú v tom odbore, ktorý vyštudovali

Zdielať

Success academy-2Podľa prieskumu agentúry Focus nepracuje vo vyštudovanom odbore až 47,7% Slovákov vo veku 18 až 35 rokov. Až 40% mladých sa dokonca priznalo, že by si vybrali iný priebeh svojej kariéry, keby mohli svoje rozhodnutie o výbere povolania zopakovať. Aj tento fakt bol príčinou vzniku projektu Success Academy, ktorý má mladým Slovákom pomôcť v kariérnom napredovaní.

Výber povolania je jedným z najvýznamnejších rozhodnutí v živote človeka. Potvrdzuje to aj prieskum agentúry Focus, podľa ktorého až 79% z opýtaných mladých ľudí na Slovensku považuje výber zamestnania za jedno z najvýznamnejších rozhodnutí v živote. Dôležitosť voľby správneho povolania je zrejmá aj z ďalších údajov prieskumu. Až 47,7% Slovákov totiž pracuje v úplne inom odbore, ktorý vyštudovali a 40 % respondentov by sa určite rozhodlo pre iný priebeh svojej kariéry, keby mohli svoje rozhodnutie o výbere povolania zopakovať.

Každý desiaty Slovák vo veku do 35 rokov pritom potvrdil, že počas školy prišiel na to, že by chcel pracovať v úplne inom odbore. Hlavným dôvodom, prečo sa Slováci nesprávne rozhodnú pre voľbu svojho prvého zamestnania je práve nedostatok informácií (31,3%). Práve dôležitosť správneho výberu budúceho povolania viedla spoločnosť Microsoft Slovakia v partnerstve s Neziskovou organizáciou Aptech Europe ku projektu Success Academy – Akadémie úspechu. Študentom a mladým ľuďom na Slovensku pomôže nájsť odpovede na otázky spojené s budúcim pracovným životom a realitou na trhu práce.

Zdroj: Tlačová správa Microsoft

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno