Domov Novinky Mio Spirit 6970 Truck pre nákladné vozy i karavany

Mio Spirit 6970 Truck pre nákladné vozy i karavany

Zdielať

Mio-Spirit-6970-Truck-01Mio uviedol na trh nový najvyšší model navigácie Spirit 6970 Truck, ktorý je určený predovšetkým pre nákladné vozidlá, karavany a pre prepravu nadmerných nákladov. Výhodou je veľký 5 palcový matný displej, AV konektor pre možné pripojenie zadnej parkovacej kamery a novo možno navigovať podľa orientačného a popisného čísla.

V bežnej prevádzke majú vodiči nákladných vozidiel radu nevýhod a ich trasy je potrebné plánovať s ohľadom na rad aspektov. Z tých základných to sú výška, dĺžka a hmotnosť vozidla vrátane prepravovaného návesu s nákladom, aby bolo možné fyzicky danú trasou prejsť. Ďalším zásadným aspektom je typ nákladu z hľadiska jeho nebezpečenstva a možného ohrozenia osôb, majetku alebo životného prostredia. Napríklad prevoz chemických látok v okolí zdrojov pitnej vody. Preprava nebezpečného tovaru je riadená Európskou dohodou o medzinárodnej cestnej preprave nebezpečných vecí, ktorá sa značí skratkou ADR v rámci 48 členských štátov, medzi ktoré patrí aj SR.

Nová navigácia Mio Spirit 6970 Truck ponúka Režim nákladného vozidla, kde je možné vložiť všetky parametre platné ako pre ťahač, tak aj aktuálne náves, prípadne pre karavan aj dlhé auto s prívesom, napríklad pri preprave člnov a lodí. Vyhľadanie a výber trasy sa potom automaticky vyhne miestam, ako sú nízke podjazdy, mosty s nízkou nosnosťou, úzke uličky, ostré zákruty alebo neprejazdným oblastiam vzhľadom ku zvolenej kategórii nebezpečného nákladu ADR. Pred začatím jazdy sú ponúknuté hneď 4 varianty rôznych trás – najrýchlejšia, najkratšia, najjednoduchšia a najlacnejšia.

Mio-Spirit-6970-Truck-02

Stačí si potom vybrať tú, ktorá v daný moment najlepšie zodpovedá potrebám vodiča či situácie. Výber trasy využíva RDS-TMC spravodajstvo a tiež nápovedy od IQ Routes pre štatistické odporúčania tej najvhodnejšej. Vďaka tomu sa dá vyhnúť zápcham a spomalenej doprave, ktoré sú zapríčinené opravami ciest a ich uzávierkami. Trasy reflektujú aj funkciu Learn Pro, ktorá sa učí štýlu jazdy vodiča a prispôsobí mu nielen výber obvyklej trasy, ale presnejšie určí aj čas príchodu do cieľa. Ku komfortu ovládania prispieva aj hlasové ovládanie v češtine, kedy možno cieľ cesty zadať jednoduchým vyslovením adresy.

Navigácie rady Mio Spirit 6900 sú štandardne vybavené AV vstupom, do ktorého možno jednoducho pripojiť napríklad parkovaciu kameru alebo prehrávač DVD. Obsahujú tiež multimediálny prehrávač, vďaka ktorému je možné počúvať hudbu alebo sledovať filmy umiestnené na microSD karte s kapacitou 32 GB. Najvyšší model, konkrétne Mio Spirit 6970/6970 Truck, disponuje tiež bezdrôtovou technológiou Bluetooth na prepojenie s mobilným telefónom pre hlasitý odposluch (hands-free).

Mio-Spirit-6970-Truck-03

Pri dojazde do cieľa potom možno využiť Režim chôdze, ktorý nastaví mapu na 2D pre ľahkú orientáciu v cieľovej destinácii. Zároveň si pamätá polohu vozidla, takže dovedie majiteľa späť na miesto. Navigácia Mio Spirit 6970 Truck je už dostupná za odporúčanú cenu 200 eur s DPH.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Mio Spirit 6970u Lifetime TRUCK poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: Tlačová správa Mio

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno