Domov Novinky Microsoft venoval pre Aptech Europe poukazy

Microsoft venoval pre Aptech Europe poukazy

Zdielať

Aptech a MicrosoftS cieľom podporiť lepšiu zamestnateľnosť mladých ľudí spoločnosť Microsoft darovala v novembri minulého roka krajinám Európskej únie 10000 poukazov. Slovensko získalo až 1000 prostredníctvom neziskovej organizácie Aptech Europe.

Úspešným absolvovaním skúšky si študenti strednej, alebo vysokej školy potvrdia úroveň IT zručností  a zvýšia svoju hodnotu na trhu práce. Otázka nezamestnanosti mladých v krajinách Európskej únie je neustále aktuálna, na Slovensku aktuálne dosahuje vyše 32, 6%.

S cieľom pomôcť znížiť toto číslo a prispieť k lepšej uplatniteľnosti absolventov stredných a vysokých škôl na trhu práce spoločnosť Microsoft darovala neziskovej organizácii Aptech Europe 1000 poukazov na vykonanie odbornej skúšky. Úspešným absolvovaním skúšky si študent potvrdí úroveň IT zručností  a zvýši svoju hodnotu na trhu práce. Hodnota jedného poukazu je 35 eur.

„Certifikáty renomovaných organizácií sú jednou z ciest ako si zvýšiť svoju cenu na trhu práce. Pomôžu študentom, absolventom a predovšetkým mladým nezamestnaným ľuďom nájsť si uplatnenie a naštartovať svoju IT kariéru,” povedala Paula Okániková, Academic Program Manager z Microsoft Slovakia. Možnosť bezplatne absolvovať niektorý zo špecializovaných testov potrvá od 1.3.2014 do 30.6. 2014.

  • Certifikát Microsoft Office Specialist (MOS): skúška je zameraná na získavanie zručností pri práci s kancelárskym balíkom Office (Word, Excel, PowerPoint, Access, Outlook, SharePoint, OneNote).
  • Certifikát Microsoft Technology Associate (MTA)je dôležitou súčasťou vzdelania pre tých, ktorí plánujú svoju kariéru v oblasti IT infraštruktúry, dizajnu databáz alebo vývoja softvéru s využitím Microsoft technológií.  Je prvým stupňom certifikácie pre vývojárov a odborníkov v oblasti IT. Certifikovať sa možno v rôznych špecializovaných oblastiach, podľa záujmu a konkrétnej oblasti. Ku každému testu sú k dispozícii učebné podklady.

Poukazy na vykonanie skúšky môže stredná alebo vysoká škola získať registráciou na tejto stránke. Podľa počtu záujemcov v danej škole bude následne zriadené autorizované certifikačné centrum a študenti sa tak otestujú priamo vo svojej škole. Záujemcovia si môžu vybrať z dvoch typov:

Zdroj: Tlačová správa Microsoft

Zdielať
Predchádzajúci článokAcer G7: Tenký rám prináša ostré detaily zo všetkých uhlov
Nasledujúci článokSlovak Telekom zverejnil finančné výsledky za rok 2013
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno