Domov Novinky Microsoft pripomína koniec podpory XP

Microsoft pripomína koniec podpory XP

Zdielať

windows-xp1Napriek tomu, že značný počet ľudí používa Windows XP, Microsoft sa chystá ukončiť podporu pre tento operačný systém dňa 8. apríla 2014. Windows  XP Home a Professional  bude používateľom (tím, ktorí majú zapnuté aktualizácie) pripomínať  dátum konca, prostredníctvom pop-up upozornenia. 

Oznámenie vyskočí vždy ôsmeho každý mesiac, pokiaľ ho používateľ zakáže alebo upgradne na novší OS. Onámenie bude obsahovať odkaz na web ukončenej podpore XP-éčka, takže sa používatelia môžu dozvedieť viac o tom, čo to pre nich znamená.

Nedávny prieskum z NetMarketShare zistil, že XP má stále 29- percentný podiel na trhu medzi operačnými systémami Windows. To je ešte veľa na OS, ktorý bol vydaný pred viac ako 12 rokmi. Otázne je, prečo ostávajú, keď tu máme odladený Windows 7 a 8. Predpokladá sa, že sa ľudia obávajú straty dát či nechcú stráviť čas s nastavovaním nového systému. Ešte že tento problém rieši aspoň Windows 8.

Microsoft chce zmierniť tieto obavy, preto spolupracuje s Laplink, spoločnosťou, ktorá sa špecializuje na migráciu dát medzi softvérmi. Spoločne ponúkajú nástroj s názvom PCmover Express pre systém Windows XP zdarma. Softvér bude prenášať súbory, nastavenia a profily z XP na novší operačný systém. Bude k dispozícii tento týždeň na windowsxp.com.

Zdroj: Techspot

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno