Domov Novinky Microsoft prepúšťa vo veľkom, končí s Androidom

Microsoft prepúšťa vo veľkom, končí s Androidom

Zdielať

Nokia_X_XLMicrosoft oznámil, že do konca roka prepustí približne 14% zamestnancov, čo je zhruba 18000, pričom až 12500 z nich budú bývalí zamestnanci Nokie. Prepúšťanie začne redukovaním pracovných miest o 13000 a počas najbližších 6 mesiacov budú prepustení zvyšní zamestnanci. Viac k prepúšťaniu ešte má vyjadriť CEO spoločnosti Satya Nadella.

Dôvodom takéhoto hromadného prepúšťania by mali byť reštrukturalizácie kvôli prevzatiu mobilnej divízie Nokia pod krídla Microsoftu. Podľa správy adresovanej zamestnancom sa Microsoft chce orientovať hlavne na smartfóny, tablety,hernú konzolu XBOX a služby, čím sa blíži k zjednoteniu ekosystému medzi smartfónmi, počítačmi hernou konzolou.

Nokia XL

Taktiež Microsoft končí s Android platformou nazvanou Nokia X, ku ktorej patria smartfóny Nokia X, X+, XL a X2.Vybrané modely majú byť premenované na modely Lumia a naďalej budú fungovať s operačným systémom Windows Phone. Microsoft chcel radou Nokia X cieliť na zákazníkov Google, avšak tieto zariadenia sa nestali populárnymi a tak sa Microsoft rozhodol túto platformu pochovať a ďalšie Android zariadenia už zrejme nevzniknú.

Zdroj: TheVerge

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno