Domov Novinky Microsoft predstavil Windows 10

Microsoft predstavil Windows 10

Zdielať

Microsoft_logoMicrosoft včera predstavil ďalšiu verziu OS Windows 10. Okrem toho poskytla možnosť na „Technický náhľad“ (Technical Preview) pre PC. Dostupný bude od 1. októbra. Spoločnosť tiež predstavila Windows Insider program (WIP), ktorý si kladie za úlohu zapojiť zákazníkov do procesu tvorby samotného systému s cieľom uspokojiť ich potreby.

Účastníci WIP dostanú možnosť nazrieť na Technical Preview Windows 10 a stály stream zostavený pomocou vývojového cyklu pre získavanie a využívanie spätnej väzby. Windows 10 sa prispôsobuje zariadeniam, ktoré zákazníci používajú – od konzoly Xbox, cez telefóny, tablety, notebooky až po PC – pre ich vyššiu produktivitu. Windows 10 bude dostupný pre najširšiu škálu zariadení.

Microsoft tiež poskytuje konvergovanú aplikačnú platformu pre vývojárov na všetkých zariadeniach s jednotným obchodom pre aplikácie. To znamená, že vývojári budú môcť vyvinúť aplikáciu pre viacero zariadení súčasne, takže vyhľadávanie, nákup a aktualizácia bude pre zákazníkov jednoduchšia ako predtým.

Windows_9_nastavenia

Riadenie a nasadenie systému bolo zjednodušené, aby pomohlo znížiť náklady, vrátane upgradov z Windows 7 alebo Windows 8. Okrem toho budú organizácie schopné prispôsobiť obchodné špecifiká vlastným potrebám a prostrediu. Obchod pre aplikácie umožní pre objemové aplikácie licencovanie, flexibilnú distribúciu a schopnosť pre organizácie získať a znova použiť licencie, ktoré potrebujú.

Windows_9_obchod

Prvotný Technical Preview Windows 10 ukazuje novú úroveň flexibility, navigácie a znalosti prostredníctvom skúseností so systémom Windows:

  • Rozšírenie Ponuky Štart: Známe Štart menu je späť poskytujúc rýchly jednoklikový prístup k funkciám a súborom, ktoré ľudia najviac používajú a taktiež predstavuje nové miesto pre personalizáciu s obľúbenými aplikáciami, programami, ľuďmi a webovými stránkami.
  • Aplikácie bežia v okne: Aplikácie z obchodu Windows sa teraz otvárajú v rovnakom formáte ako programy na ploche. Môžu byť upravované a presúvané, majú titulkový pruh v hornej časti, ktorý umožňuje maximalizovať, minimalizovať a uzavrieť program či aplikáciu.
  • Práca vo viacerých aplikáciách naraz je jednoduchšia a intuitívnejšia. Dokonca poskytne návrhy na vyplnenie priestoru na obrazovke.
  • Nové Task View tlačidlo: Tlačidlo „Task Views“ na paneli umožňuje jednotné zobrazenie pre všetky otvorené aplikácie a súbory, čo poskytuje možnosť rýchleho prepínania medzi aplikáciami a prístupu k nim.
  • Viac pracovných plôch: Namiesto toho, aby sa na jednej ploche prekrývalo príliš veľa súborov a aplikácií, je ľahšie vytvoriť a prepínať medzi odlišnými plochami pre rôzne účely a projekty – či už pre prácu alebo na osobné používanie.
    Otvorený a spoločný vývoj

Microsoft preukázal pokračujúce odhodlanie úzko spolupracovať so zákazníkmi a pomáhať formovať budúcnosť operačného systému Windows so zavedením Windows Insider programu. Windows Insiders sa budú môcť zapojiť do obojsmerného dialógu so spoločnosťou a poskytovať spätné väzby na produkt v priebehu jeho vývojového cyklu.

Windows_9_odinstalacia

Program bude zahŕňať rôzne spôsoby ako zblížiť Windows Insiders so spoločnosťou Microsoft, vrátane aplikácie Windows Feedback pre zdieľanie podnetov a otázok, ako aj Windows Technical Preview Forum pre interakciu s inžiniermi spoločnosti Microsoft a ďalšími Insiders kolegami. Viac informácií o WIP a Technical Preview možno nájsť na tejto adrese.

Zdroj: Tlačová správa Microsoft

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno