Domov Novinky Microsoft oznámil dokončenie akvizície Nokie

Microsoft oznámil dokončenie akvizície Nokie

Zdielať

microsoft-and-nokiaVýkonným viceprezidentom pre oblasť zariadení (Microsoft Devices Group) bude Stephen Elop, bývalý prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Nokia.

Elop povedie rozšírenú divíziu, ktorá zahŕňa zariadenia ako smartfóny a tablety Lumia, mobilné telefóny značky Nokia, herné konzoly Xbox a ich príslušenstvo, Surface či Perceptive Pixel (PPI) produkty a príslušenstvo. Jeho priamym nadriadeným bude Satya Nadella, generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft Corporation. Súčasťou začlenenia sú záruky, ktoré bude Microsoft poskytovať pre všetkých existujúcich zákazníkov spoločnosti Nokia a ich zariadeniam. Windows Phone je najrýchlejšie rastúci ekosystém na trhu so smartfónmi a jeho portfólio sa neustále rozširuje.

V poslednom štvrťroku roku 2013, podľa IDC, posilnil Windows Phone svoju pozíciu v rebríčku troch najlepších operačných systémov pre smartfóny a stal sa najrýchlejšie rastúcou platformou medzi poprednými operačnými systémami s až 91% medziročným nárastom. Spoločnosť Microsoft bude aj naďalej dodávať služby s pridanou hodnotou, prinášať nové možnosti a úzko spolupracovať so širokou škálou hardvérových partnerov, vývojárov, operátorov, distribútorov a predajcov.

Všetkým pritom bude aj naďalej poskytovať platformy, nástroje, aplikácie a služby, ktoré im umožnia vyrábať ďalšie výnimočné zariadenia. Vďaka hlbším znalostiam prepojenia hardvéru so softvérom dokáže Microsoft posilniť a zvýšiť dopyt po zariadeniach so systémom Windows.

Zdroj: Tlačová správa Microsoft

Zdielať
Predchádzajúci článokOnePlus One – zadný kryt a screenshoty prostredia
Nasledujúci článokTizen od Samsungu bude v druhom kvartáli
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno