Domov Novinky Microsoft Office zadarmo pre študentov s overeným mailom

Microsoft Office zadarmo pre študentov s overeným mailom

Zdielať

StudentiV decembri minulého roka spoločnosť Microsoft spustila celosvetový program Student Advantage, ktorý umožnil študentom škôl a univerzít zadarmo získať prístup k Office 365. Teraz bol prístup k tejto službe značne zjednodušený.

Momentálne však Microsoft školu ako sprostredkovateľa z tejto procedúry vyňal, lebo to spôsobovalo zdržanie a rôzne problémy. Ak chcú študenti Office 365 zadarmo, potrebujú iba školskú e-mailovú adresu. Avšak podmienkou je to, aby sa škola ako celok (alebo aspoň jej fakulta) prihlásila do programu Microsoft Volume Licensing.

A čo všetko študenti od 13 rokov veku dostanú? Budú to posledné verzie aplikácií z balíku Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Access a Publisher), ktoré si môžu nainštalovať až na päť počítačov v ľubovoľnej kombinácii (PC, Mac a mobilné zariadenia ako sú tablety s Androidom a iOS).

Na cloudovom úložisku OneDrive budú mať k dispozícii 1 TB priestoru a tiež webové aplikácie Office Online. Od decembra bude Office 365 zadarmo aj pre zamestnancov škôl. Nevýhodou však je, že nová forma registrácia pre študentov je zatiaľ len pre USA a do celého sveta sa rozšíri neskôr v priebehu tohto roka.

Zdroj: Tlačová správa Microsoft

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno