Domov Novinky Microsoft má nového šéfa

Microsoft má nového šéfa

Zdielať

satya nadellaMicrosoft dnes oznámil že jej predstavenstvo vymenovalo Satya Nadella za výkonného riaditeľa a člen predstavenstva s okamžitou platnosťou. Nadella predtým zastával pozíciu výkonného viceprezidenta spoločnosti Microsoft Cloud. 

“Počas tejto doby transformácie, neexistuje lepšia osoba, ktorá vedie spoločnosť Microsoft, ako Satya Nadella,” povedal Bill Gates, zakladateľ spoločnosti Microsoft a člen predstavenstva. “Satya je osvedčeným lídrom s hard-core inžinierske zručnosti, podnikateľské vízie a schopnosť priviesť ľudí dohromady. Jeho vízie, ako bude použité technológie a skúsenosti po celom svete, je presne to, čo Microsoft potrebuje ako spoločnosť vstúpi do svojej ďalšej kapitolu rozšírené produktové inovácie a rast. “

Od svojho nástupu do spoločnosti v roku 1992 Nadella stojí na čele hlavnej stratégii a technické posuny v rámci portfólia spoločnosti výrobkov a služieb, najviac pozoruhodne sťahovanie spoločnosti do oblakov a rozvoju jedného z najväčších cloudových infraštruktúr na svete podporujúci Bing, Xbox, office a ďalšie služby. Počas jeho držby dohliada Microsoft Server and Tools Business, divízie prekonali trh a vzal podiel z konkurentov.

“Microsoft je jedným z tých vzácnych spoločností, ktoré skutočne revolúciu vo svete prostredníctvom technológie, a ja som nemohol byť poctený, že som bol vybraný, aby viedol firmu,” povedal Nadella. “Príležitosť dopredu pre Microsoft je obrovská, ale mala by ju využiť, musíme sa zamerať jasne, pohybovať rýchlejšie a pokračovať v transformácii. Veľká časť mojej práce je urýchliť našu schopnosť rýchlejšie prinášať inovatívne produkty pre našich zákazníkov.” 

“Pracoval som s ním viac ako 20 rokov, viem, že Satya je ten správny vodca v správny čas pre Microsoft,” povedal Steve Ballmer, ktorý oznámil na 23. augusta 2013, že on by odišiel raz nástupcom bol menovaný. “Ja som mal zreteľný česť pracovať s najviac talentovaných zamestnancov a užšieho vedenia v priemysle, a viem, že ich vášeň a túžba po veľkosti bude len rásť silnejšie pod vedením Satya.” 

Zdroj: Tlačová správa Microsoft

Zdielať
Predchádzajúci článokRecenzia: Creative Sound Blaster Tactic3D Rage Wireless
Nasledujúci článokASUS Chromebox za priateľnu cenu
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno