Domov Novinky Microsoft daruje miliardu dolárov v cloudových službách

Microsoft daruje miliardu dolárov v cloudových službách

Zdielať

Cloud sa v posledných rokoch stáva hitom. Možnosť pristupovať k svojim dátam odkiaľkoľvek a z akéhokoľvek zariadenia je totiž veľkým lákadlom, aj keď kapacita je niekedy obmedzujúca.

Microsoft Philantropies 01

Cloud by ale podľa Microsoftu mal slúžiť záujmom verejnosti, a práve preto sa výkonný riaditeľ tejto spoločnosti, Satya Nadella, rozhodol spustiť iniciatívu Microsoft Philantropies, ktorá v priebehu nasledujúcich troch rokov daruje neziskovým a univerzitným výskumníkom cloudové služby spoločnosti v trhovej hodnote jednej miliardy dolárov.

Microsoft Philantropies so sebou prinesie vylepšený globálny darcovský program, ktorý urobí cloudové služby Microsoftu, vrátane Microsoft Azure, Power BI, CRM Online a Mobility Suite dostupnejšími. Tieto služby sa pridajú k Office 365, ktorá je zahrnutá v momentálnom programe. 365. Program bude dostupný už túto jar, pričom cieľom Microsoft Philanthropies je pomôcť 70 000 neziskovým organizáciám počas nasledujúcich troch rokov.

Microsoft Philantropies 02

Univerzitám chce Microsoft pomôcť rozšíreným programom Microsoft Azure for Research, vďaka ktorému budú mať bezplatný úložný priestor v Azure a výpočtový výkon, ktorý univerzitám pomôže urýchliť ich výskum. V súčasnosti sa tohto programu účastní vyše 600 projektov. Okrem toho chce Microsoft priniesť cloudové riešenie aj do nízkonákladových riešení internetového pripojenia, či do komunitných vzdelávacích programov. To má v pláne robiť školeniami, či verejno-súkromnými partnerstvami. Výsledkom by mala byť podpora 20 projektov v minimálne 15 krajinách po celom svete.

Microsoft Philantropies 03

Nejakú spoluprácu ale Microsoft zahájil už dávno. Išlo o spoluprácu so São Paulo Research Foundation (FAPESP) na programe výskumu biodiverzity, pričom pri výskume tzv. hmlistých lesov pomohlo 700 bezdrôtových senzorov, cloudových technológií a automatizovaných procesov toku dát. Spolupráca bola ďalej spustená aj s Texaskou univerzitou v Austine – na projekte Catapult. Tu sa Microsoftu podarilo zredukovať energie aj náklady či prinášať kvalitné výsledky.

Microsoft Philantropies 04

Táto spoločnosť ďalej pomáha Botswane, Pennsylvánskej univerzite a americkému Ministerstvu zdravotníctva pri ukladaní a spravovaní zdravotníckych záznamov v cloude a pri zabezpečení internetového prístupu cez nevyužívané frekvencie, čím do oblasti prináša zinformatizované zdravotnícke služby. Na Slovensku Microsoft podporuje neziskové organizácie darovaním softvéru, prístup k nemu je možný cez program Tech Soup Slovensko.

Zdroj: TS Microsoft

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno