Domov Novinky Micron začal dodávať svoje prvé pamäte v kocke

Micron začal dodávať svoje prvé pamäte v kocke

Zdielať

Micron_pamate_v_kockeUž v roku 2011 sme sa dozvedeli o nových typoch počítačových pamätí Hybrid Memory Cube (HMC), ktoré chcel vyvíjať Micron spoločne s firmou Samsung. Teraz je to práve Micron, ktorý svojím partnerom začal rozosielať vzorky nových 2GB pamäťou, ktoré označil za prelomové.

HMC má osloviť tie firmy, ktoré hľadajú pamäte s vyššou priepustnosťou, hustotou dát a energetickou efektivitou, teda v podstate všetky stojace o inovácie. Myšlienka stojaca za vytvorením pamätí HMC je pomerne prostá. Jedná sa o navrstvené pamäťové čipy spojené vertikálne pomocou množstva tzv Through-Silicon Via (TSV) – vertikálne vedených spojov.

Vzorky nových pamätí sa tak skladajú zo štyroch 4Gb čipov DRAM spojených do jedného puzdra s kapacitou 2 GB. V porovnaní s tradičným riešením s čipmi na doske vedľa seba sa má takto ušetriť 70% energie a pritom Micron sľubuje priepustnosť 160 GB/s. Ľahšie má byť tiež implementácia týchto pamätí a ich základných funkcií, pričom ony samy sa majú postarať aj o ECC.

Micron predpokladá, že čoskoro v budúcom roku bude mať tiež 4GB vzorky a neskôr ich začne spoločne s 2GB pamäťami vyrábať vo veľkom. Najskôr sa majú nasadiť skôr v profesionálnych riešeniach, ktoré vyžadujú vysoký výkon, ale neskôr, podľa spoločnosti Micron za 3 až 5 rokov, sa majú objaviť aj v spotrebnom hardvéru.

Zdroj: Tlačová správa Micron

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno