Domov Novinky Micron predstavuje 8 Gb čipy pre DDR3 pamäte

Micron predstavuje 8 Gb čipy pre DDR3 pamäte

Zdielať

Micron 8Gb DDR3Micron nedávno oznámil pomerne zaujímavú technologickú novinku vo svojom portfóliu. Jedná sa o čipy 8 Gb DRAM vyrábané 25 nm výrobným procesom. Toto oznámenie je jasnou reakciou na nedávne vyhlásenie I’m Intelligent, ktorá tiež vyvíja 8 Gb čipy DDR3, avšak na 30nm výrobnom procese.

Čo prinesie zväčšovanie kapacity jednotlivých čipov bežnému užívateľovi? Predovšetkým menší počet pamäťových čipov na plošnom spoji, teda teoreticky aj vyššiu kapacitu. Micron zatiaľ uvažuje o nasadení týchto čipov v setoch 64 GB LRDIMM, 32 GB RDIMM, 32 GB ECC SODIMM a 16 GB VLP ECC UDIMM. Ako je zrejmé, tieto čipy budú primárne určené pre serverové pamäte.

Produkty postavené na 8Gb čipoch by potom mali byť na výrobu lacnejšie ako tie, ktoré v súčasnosti využívajú 4 Gb čipy, takže môžeme očakávať drobné zlacnenie. Konkrétne informácie ohľadom ceny či reálneho nasadenia čipov vo výrobe však neboli zverejnené. Čipy od spoločnosti Im Intelligent sú už vo výrobe. Uvedenie platforiem s podporou DDR4 však už doslova klope na dvere, takže sa určite čoskoro vyrojí celá rada modulov DDR4. Pre informáciu dodávame, že za posledný rok sa ceny DDR3 pamätí viac než zdvojnásobili.

Zdroj: Tlačová správa Micron

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno